Zábal na vlasy: Nejlepší účinky a recept na doma

Jsou vaše vlasy suché, lámavé a jako bez života? V tom případě se vyplatí přemýšlet o tom, jestli nemůže být na vině nedostatek vnější hydratace a špatně nastavená péče o lokny. Jedním z možných způsobů nápravy je pravidelná aplikace zábalu na vlasy. Jak se zábal na vlasy dělá? A jaké ingredience na něj můžete použít?

Aby byly vlasy za všech okolností krásné a pěstěné, neobejde se to bez dobře nastavené vnitřní výživy a vnější péče, která na ně má bezprostřední vliv. Z toho důvodu je důležité používat správný šampon a kondicionér, mýt si vlasy osvědčeným způsobem, který je očistí, ale nepřispěje k jejich většímu poškození, a podobně.

To ale není všechno, co pro sebe a svou krásu můžete ve své koupelně udělat. Hodně oblíbená je například aplikace zábalů na vlasy, které si velké množství žen dopřává alespoň jednou za týden.

Pokud jste zatím nic takového nezkoušely, níže se podíváme, proč dát tomuto pokusu šanci a jak zvýšit jeho šanci na úspěch.

co je to zábal na vlasy

Co je to zábal na vlasy?

Vlasový zábal je ve své podstatě prodloužením vlasové péče, která v základu obvykle zahrnuje šetrný šampon, kondicionér a masku. I když jsou hodně oblíbené nejrůznější ingredience, včetně majonézy, avokáda či banánu, mnoho žen, které mají suché a poškozené vlasy, primárně sahá po octech a pečujících olejích, které dovedou vlasy uhladit, přispět k jejich většímu lesku a hydrataci.

Zábal na vlasy si nemusíte aplikovat každý den, mnohem rozumnější je, když ho nanášíte zhruba jednou, maximálně dvakrát týdně.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Nejlepší účinky vlasových zábalů

Největším benefitem vlasových zábalů je to, že vlasům dodávají extra pečující látky, které na ně mohou po určitý časový úsek působit. To je žádoucí, protože mnohé látky se potřebují dostat až do hlubších vrstev, což může trvat minimálně několik minut. (Právě z toho důvodu se navíc doporučuje nechat ve vlasech působit několik minut i kondicionér při mytí.)

V závislosti na použité látce vám může zábal dále nabídnout:

zábaly na vlasy účinky

Opravdu ale hodně záleží na tom, jaké pečující látce se rozhodnete dát přednost. Zatímco některé jsou vysoce vyživující a chrání vlasy před vysušováním a lámáním, další naopak podporují jejich zdravý lesk.

Recepty na domácí zábaly na vlasy

octový zábal na vlasy recept

Octový zábal

I když některé ženy primárně sahají po jablečném octu, rozhodně nešlápnete vedle ani v případě, že se rozhodnete vyzkoušet malinový ocet. Tento ocet se spojuje s podporou růstu vlasů a s výživou poškozených a suchých vlasů.

Jablečný ocet zase obsahuje velké množství živin (vitamín C, vitamín B…) a jeho pravidelné nanášení na vlasy a pokožku hlavy může pomoci odstranit potíže s lupy a případnými záněty, které mohou vznikat po akné ve vlasech.

Vzhledem k tomu, že je ocet považován za poněkud agresivní, na vlasech by neměl být déle než 10 minut. Pokud navíc nemáte nějakou konkrétní kosmetickou péči, doporučuje se smíchat ocet s vodou, čímž ho učiníte méně agresivní. Po cca 10 minutách pak vlasy opláchněte vodou.

Zábal z kokosového oleje

Kokosový olej patří mezi poměrně variabilní ingredience, není tedy divu, že ho má spousta z nás doma. Kromě toho, že se dá aplikovat na pokožku, snadno si z něj připravíte i vlasový zábal.

Nic speciálního k tomu nepotřebujete, stačí jen změklý či rozpuštěný olej aplikovat do vlasů v den jejich mytí. Poté vlasy schovejte pod starší ručník a nechte olej působit alespoň po dobu 30 minut. (Je však možné i déle.) Po libovolně dlouhé době olej důkladně umyjte šamponem a kondicionérem. Dávejte pozor, abyste při mytí nevynechaly žádné místo, jinak bude vaše kštice po usušení nesnesitelně mastná.

Tento typ zábalu se nejvíc hodí pro suché, poškozené a lámavé vlasy. Některé ženy ho také používají na zvláčnění pokožky hlavy a na podporu růstu vlasů.

recept na kokosový zábal na vlasy
nejlepší zábal na vlasy

Co dalšího pomůže?

Jak už bylo uvedeno hned v úvodu, vaše vlasy potřebují zdravý základ, z toho důvodu je klíčové nezanedbávat kvalitní vnitřní výživu. Aby vašim vlasům skutečně nic nechybělo, vyzkoušejte dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu růstu vlasů, které obsahují komplex několika látek.

Nešlápnete vedle, když ve složení najdete:

A mnoho dalších látek, jako je například zinek a vitamín C.

Jelikož jsou při mytí vlasy nejvíc náchylné k poškození, také si dejte záležet na výběru kvalitních přírodních šamponů a kondicionérů bez sulfátů. V šamponu hledejte kromě kofeinu i aloe vera, extrakt z kopřivy, lopuchu, levandule a dalších. V kondicionéru může být kromě kofeinu i panthenol a kurkuma.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes