Aloe vera na vlasy: Podpoří růst i jejich kvalitu

Aloe vera je cizokrajná rostlina, jejíž popularita se dostala v posledních desetiletích až do Česka. Dříve se pěstovala jen jako domácí okrasná květina. Posléze ale přišly na trh i aloe vera nápoje a kosmetické přípravky. Je ale aloe vera dobrá na růst vlasů? Na to vám dáme odpověď v tomto textu.

To, že se používá aloe vera na pleť už všichni tak nějak víme. Přidává se například do tělových hydratačních mlék a do lehkých pleťových krémů, které jsou svojí konzistencí ideální na léto. (Nikdo nechce mít na obličeji vrstvu oleje, pod kterou se potí.) Některé ženy používají aloe vera na akné. Slyšely jste ale někdy o tom, že se dá aloe vera použít i v péči o vlasy?

Jako u všech jiných přírodních látek je ale nutné vědět, jak ji do své kosmetické rutiny zakomponovat správně. Jinak hrozí, že výsledky nebudou tak dobré, jak jste čekaly.

Jak k celé věci přistoupit vám proto nastíníme níže.

co je to aloe vera

Co je to Aloe vera? 

Aloe vera (v češtině Aloe pravá) je rostlina, pro kterou jsou typické růžicovitě uspořádané listy s ostny, které jsou naplněné objemnou mléčně bílou dužinou. Jelikož má pozitivní účinky na lidské zdraví, v mnoha kulturách se aloe používala jako léčivka. (Indie, Čína, Egypt…)

Zajímavé na aloe je, že málokdo ví, odkud vlastně pochází. (U řady jiných starých bylin lze jejich původ vystopovat alespoň orientačně.) Odborníci se ale domnívají, že poprvé se začala používat v zemích, které jsou v povodí Nilu. Odtud se rozšířila na další teplá a suchá území, jako je Středomoří, jih USA nebo Austrálie. Květy aloe vera poskytují v některých zemích potravu pro kolibříky.

TIP: Šampon na růst vlasů s obsahem ALOE VERA

Šampon VLASIMO® byl vyvíjen s jasným cílem: Podpořit růst vlasů, zmírnit vypadávání a oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

VYZKOUŠET ŠAMPON

Účinky Aloe vera

V předchozích odstavcích jsme nakousli, že se aloe vera používala v mnoha kulturách jako léčivá bylina. Což ve vás určitě vzbudilo zvědavost, co všechno tahle už tak všemi opěvovaná rostlina umí.

V lidové, ale i v moderní medicíně je aloe ceněná kvůli: účinky aloe vera

  • Obsahu antioxidantů
  • Antibakteriálním účinkům
  • Podpoře hojení ran
  • Zmírňování usazování zubního plaku
  • Blahodárným účinkům na trávení (někde se používá na zácpu)
  • Účinkům na pleť (používá se v kosmetice proti akné, proti vráskám…)

Je ale potřeba myslet na to, že i když je Aloe vera dobře snášená, její používání může mít na náš organismus možné nežádoucí účinky. U citlivějších jedinců může její vnitřní užívání způsobit průjem a žaludeční křeče. Topické používání na kůži a vlasy by však mělo být bez vedlejších účinků.

Účinky na vlasy

Účinky aloe vera na vlasy jsme schválně nechali být. Jsou totiž tak zajímavé, že si zaslouží svůj vlastní modul, ve kterém se jim budeme blíže věnovat. V první řadě, aloe vera dovede uklidnit svědivou pokožku hlavy. Také má dobrý vliv na čištění opravdu mastných vlasů. Díky obsahu vitamínu C, vitamínu A a vitamínu E se podílí i na opravě oslabených a zničených vlasů. Někteří by za tuto rostlinu dali ruku do ohně i při snaze o podporu růstu vlasů. (Sice na to neexistují klinické studie, ale podle zkušeností lidí je nějaký rozdíl znát.)

účinky aloe vera na vlasy

Jak používat aloe vera na vlasy?

Před nanesením aloe vera na kůži nebo na vlasy byste měli nejprve udělat rychlý test snášenlivosti. Ten spočívá v tom, že si nanesete trochu gelu, nebo přípravku s aloe vera, na malý kousek kůže a počkáte dvě hodiny. Pokud není patrné zarudnutí, pálení nebo jiná forma alergické reakce, můžete přípravek bezpečně používat v obvyklém množství. 

Z aloe vera se dá udělat maska na vlasy, gel na sluneční spáleniny či antibakteriální gel na akné. (Nanáší se na pupínek místo tea tree oleje.) Mezi hlavní benefity aplikace aloe vera na vaše kadeře patří například zklidnění svědivé a podrážděné pokožky hlavy. Na své si ale přijdou i ženy, které mají lámavé a suché vlasy, protože podporuje hydrataci a sílu konečků a délek, které půjde snáze upravit. Aloe vera také šetrně, avšak hloubkově čistí mastné vlasy a může podpořit jejich růst.

Recept na domácí masku na vlasy z aloe vera

Budete potřebovat: 2 lžíce gelu z aloe vera, 1 lžíci kokosového oleje

Rozehřejte kokosový olej v mikrovlnce. Následně (po zchladnutí) do něj přidejte gel z aloe vera a vše pořádně smíchejte. Poté naneste směs na vlasy. (V závislosti na problému zvolte, zda maska půjde na pokožku hlavy, do délek, nebo na obě místa.) Vlasy zabalte do ručníku a nechte masku působit. (Alespoň 30 minut.) Vlasy nakonec umyjte teplou vodou, šamponem a kondicionérem. Provádějte jednou týdně.

Přírodní šampony s aloe vera

Používání kvalitních přírodních šamponů s aloe vera bez sulfátů je jedním z nejlepších a nejjednodušších způsobů, jak můžete tuto exotickou rostlinku zahrnout do své každodenní péče. Nejlepších výsledků však dosáhnete, když ve složení najdete i další látky přírodního původu, které pečují o vlasy a o pokožku hlavy a podporují jejich pěstěný vzhled a růst.

Mezi hlavní pomocníky aloe vera v tomto ohledu patří například kofein, extrakt z máty, extrakt z lopuchu, kopřivy, levandule a dalších.

Abyste z účinků aloe vera mohly co nejvíce těžit, zkuste vnější péči s aloe vera ještě nakombinovat s dlouhodobým užíváním přírodních doplňků stravy na kůži, nehty a vlasy, které obsahují další přírodní látky potřebné pro zdravé a krásné vlasy.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes