Kopřiva dvoudomá chrání vlasy před vypadáváním

Kopřivu dvoudomou známe z volné přírody i z naší zahrádky. Náš vztah k ní ale příliš vřelý nebývá. Kromě toho, že jde o poměrně vytrvalý plevel nás obtěžuje svými pálivými žahanci. My vám ale prozradíme, proč ji vzít urychleně na milost.

Kopřiva dvoudomá je milovaná, ale i nenáviděná rostlina, se kterou se setkáváme téměř každý rok. Kdo měl štěstí na podnikavou babičku, ten ví, že se z kopřivy běžně dělá čaj, o kterém se říkává, že má schopnost pročišťovat krev. Také se věřilo, že popálení kopřivou dokáže odvrátit vznik revmatu. A když už nic jiného, čerstvě utržená, omytá a nasekaná kopřiva se ještě dneska přidává do tradiční velikonoční nádivky. Má ale nějaký vliv na vlasy, nehty a kůži?

Pozitivní účinky kopřivy dvoudomé

Vzhledem ke stáří a rozšíření této rostliny bylo jasné, že neunikne pozornosti vědců, kteří se snažili přijít na kloub tomu, zda je opravdu tak účinná. A jejich výsledky vás nejspíš pozitivně překvapí.

účinky kopřivy dvoudomé

Ukázalo se, že kopřiva dvoudomá může mít pozitivní vliv na:

  • Vznik zánětů (především těch, které jsou spojené s artritidou)
  • Otoky
  • Sezónní alergie
  • Benigní zvětšení prostaty
  • Léčbu cukrovky

Je ale samozřejmé, že pokud některou z těchto chorob trpíte, nejprve se poradíte se svým ošetřujícím lékařem, který dokáže po odborné stránce zhodnotit, zda nebude negativně ovlivňovat vaši současnou léčbu.

19 účinných látek pro lepší vlasy, nehty i pleť

VYZKOUŠET VLASIMO®

Co se týče vlivu kopřivy dvoudomé na vlasy, velmi často se o ní hovoří jako o bylině, která dokáže zamezit jejich nadměrnému vypadávání. Z toho důvodu se velmi často přidává do potravinových doplňků, jako je například v Česku vyrobené VLASIMO®. Jeho účinky, které mu propůjčuje 19 pečlivě vybraných látek můžete podpořit například tím, že si budete při každém umývání dělat oplachovou kúru z kopřivového odvaru. Díky této extra péči budete mít krásně husté, lesklé, silné a odolné vlasy, které vás už nebudou déle trápit svým padáním.

19 účinných látek pro lepší vlasy, nehty i pleť

VYZKOUŠET VLASIMO®