Kopřiva dvoudomá chrání vlasy před vypadáváním

Kopřivu dvoudomou známe z volné přírody i z naší zahrádky. Náš vztah k ní ale příliš vřelý nebývá. Kromě toho, že jde o poměrně vytrvalý plevel nás obtěžuje svými pálivými žahanci. My vám ale prozradíme, proč ji vzít urychleně na milost.

Kopřiva dvoudomá je milovaná, ale i nenáviděná rostlina, se kterou se setkáváme téměř každý rok. Kdo měl štěstí na podnikavou babičku, ten ví, že se z kopřivy běžně dělá čaj, o kterém se říkává, že má schopnost pročišťovat krev. Také se věřilo, že popálení kopřivou dokáže odvrátit vznik revmatu. A když už nic jiného, čerstvě utržená, omytá a nasekaná kopřiva se ještě dneska přidává do tradiční velikonoční nádivky. Má ale nějaký vliv na vlasy, nehty a kůži?

Pozitivní účinky kopřivy dvoudomé

Vzhledem ke stáří a rozšíření této rostliny bylo jasné, že neunikne pozornosti vědců, kteří se snažili přijít na kloub tomu, zda je opravdu tak účinná. A jejich výsledky vás nejspíš pozitivně překvapí.

účinky kopřivy dvoudomé

Ukázalo se, že kopřiva dvoudomá může mít pozitivní vliv na:

  • Vznik zánětů (především těch, které jsou spojené s artritidou)
  • Otoky
  • Sezónní alergie
  • Benigní zvětšení prostaty
  • Léčbu cukrovky

Je ale samozřejmé, že pokud některou z těchto chorob trpíte, nejprve se poradíte se svým ošetřujícím lékařem, který dokáže po odborné stránce zhodnotit, zda nebude negativně ovlivňovat vaši současnou léčbu.

Co se týče vlivu kopřivy dvoudomé na vlasy, velmi často se o ní hovoří jako o bylině, která dokáže zamezit jejich nadměrnému vypadávání. Z toho důvodu se velmi často přidává do potravinových doplňků, jako je například v Česku vyrobené VLASIMO®. Jeho účinky, které mu propůjčuje 19 pečlivě vybraných látek můžete podpořit například tím, že si budete při každém umývání dělat oplachovou kúru z kopřivového odvaru. Díky této extra péči budete mít krásně husté, lesklé, silné a odolné vlasy, které vás už nebudou déle trápit svým padáním.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes