L-Methionin: Nezbytnost pro každého, kdo touží po kvalitní kůži, nehtech i vlasech

Máte pocit, že občas nerozumíte všem složkám, které nacházíte na etiketách výrobků? V tom případě si o nich něco přečtěte. Například v tomto článku, ve kterém se zaměříme na relativně málo známý L-Methionin. 

Lidé, kteří se snaží udržet své vlasy, nehty a pleť v kondici nejčastěji zmiňují důležitost mědi, selenu a biotinu. To ale nejsou jediné složky, které jsou pro jejich prospívání potřeba. Stejně tak je pro ně nezbytný i L-Methionin.

L-Methionin je jedna ze základních aminokyselin, která se podílí na elementární skladbě bílkovin. L-Methionin je taktéž specialista na správné fungování všech tělesných buněk. Za to vděčí tomu, že má v sobě atom síry. Vzhledem k tomu, že přímo působí na buňky v kůži a na vlasy a nehty, které jsou tvořené především proteiny, je žádoucí, abyste jím podpořili své snahy o dosažení jejich prvotřídní kondice. Kromě pěstěnějšího vzhledu jím docílite i pomalejšího stárnutí.

Je L-Methionin pro všechny?

I když je L-Methionin látka, která je pro naše těla potřebná, u někoho může její užívání vyvolávat lehké vedlejší účinky. V takových případech se můžete cítit podráždění, nebo ospalí. Citlivější lidé mohou zažívat i mírnou nevolnost

l-methionin na vlasy

Opatrní by s ním měli být i lidé, kteří mají poškozená játra, trpí acidózou, schizofrenií nebo aterosklerózou. Také není doporučován těhotným a kojícím ženám. V případě, že byste i přesto chtěli vyzkoušet, jaké účinky na vás bude L-Methionin mít se nejprve poraďte se svým ošetřujícím lékařem, který vás dostatečně dobře zná a bude ochoten vám poskytnout svoji cennou radu.

Účinky L-Methioninu

L-Methionin je oblíbený kvůli řadě pozitiv, která může vašemu organismu nabídnout. Dovede vyživovat vlasy, nehty a kůži. Také chrání buňky před znečištěním, usnadňuje detoxikaci, zpomaluje proces stárnutí, zlepšuje absorpci důležitých živin, a dokonce může podpořit snížení cholesterolu.

Methionin na vlasy

Vzhledem k tomu, že Methionin obsahuje síru, má pozitivní vliv na omezení vypadávání vlasů. Také zlepšuje jejich schopnost čelit negativním vlivům z vnějšího prostředí, kvůli kterým by se mohly snáze poškozovat. To vše přispívá mimo jiné k tomu, že vaše vlasy budou mít možnost pořádně vyrůst, a také budou na první pohled objemnější. Jelikož ale nejíme každý den to samé, speciálně u vlasů se vyplatí užívat přírodní doplňky stravy s jeho obsahem, které díky přidání dalších látek přispívají k jejich komplexnější výživě.

Jídla bohatá na L-Methionin

I když se vám to možná nezdá, s L-Methioninem se běžně setkáváme v našem jídle. Stačí, když se zakousnete do kousku hovězího masa, tuňáka, tofu nebo do sýru ricotta. Komu nic z toho příliš nechutná, dostane ho do těla i z quinoy.

Nejlepších výsledků L-Methionin dosahuje ve spojení s dalšími vitamíny, extrakty a prvky, které obsahuje potravinový doplněk VLASIMO®. V jeho složení je i selen, měď, zinek, vitamín A, vitamín C nebo v oblasti krásy vysoce ceněná kopřiva dvoudomá. Proto už na nic déle nečekejte a vyzkoušejte něco, co pro změnu funguje.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes