Hydrolyzovaný kolagen: Řekněte ano svému mladšímu já

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o mládí a krásu ví, že potřebuje hydrolyzovaný kolagen. Právě on propůjčuje našim tvářím plnost a pružnost, které nám dokáží opticky ubrat i několik let. Existují ale i další důvody, proč se vyplatí ho brát. Znáte je?

Také už se vám někdy stalo, že jste si prohlíželi fotografie ze základní, nebo střední školy a podivovali jste se nad tím, jak jste byli ve tvářích (oproti dospělosti) naducaní a kulatí? Pak věřte, že za touto proměnou stojí ve velké míře právě kolagen. Bohužel, s postupujícím věkem nám ubývá, až se téměř vytratí. Kvůli tomu ztrácí naše vlasy, ale i kůže vitalitu a pružnost. Nehledě na to, že jsou najednou náchylnější k poškození a výraznější tvorbě hlubších vrásek.

Protože k procesu stárnutí dochází už zhruba od 25. roku věku, vyplatí se myslet trochu dopředu a dodávat tělu kolagen z vnějších i vnitřních zdrojů. Například v šamponech, krémech a ve formě doplňků stravy. (Do kterých se běžně přidává hydrolyzovaný kolagen.) To ale není vše, co tenhle zázrak umí!

co je kolagen

Seznamte se, kolagen

Kolagen je unikátní protein, jehož primární funkcí je propojování tkání. Z toho důvodu ho najdeme v bezprostřední blízkosti svalů a kloubů, ale také v naší tváři. Když je ho dostatek, kůže je hladká a pružná. (Pokud je ho málo, je tomu přesně naopak.) Naše těla si kolagen umějí do jisté míry vyrábět. Postupem času se ale jeho produkce zhoršuje, čímž pádem se nám na kůži začnou objevovat první známky stárnutí. V pozdějších letech se může nedostatek kolagenu projevit i bolestmi při aktivním pohybu. Proto se, podobně jako MSM, často přidává do kloubní výživy. Nejlepší vstřebatelnost kolagenu je ale podmíněná přítomností vitamínu C.

Co dalšího kolagen umí? účinky kolagenu

Kolagen rozhodně neumí jen tohle. Vzhledem k jeho vysokému zastoupení v těle ho vědci podrobili zkoumání. A při té příležitosti zjistili, že má široké spektrum dalších možných účinků.

Užívání hydrolyzovaného kolagenu může mít vliv i na:

Samotné užívání kolagenu v potravě je obecně považováno za bezpečné. Jen je potřeba myslet na to, že hydrolyzovaný kolagen nebývá (až na velmi vzácné výjimky) vegetariánský a veganský

Nejlepším zdrojem hydrolyzovaného kolagenu jsou potravinové doplňky, které ho kombinují s již zmíněným vitamínem C. Obě tyto látky se společně nacházejí i ve složení VLASIMO®. Z toho důvodu se můžete těšit z pevnějších vlasů a nehtů a vyživenější pleti, která bude překypovat vitalitou a zdravím.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes