Podpora růstu vlasů – 3 tipy, jak na to

Vlasy jsou nedílnou součástí naší osobnosti. Proto velmi špatně neseme, když nám začnou vypadávat, nebo jsou v tak špatné kondici, že si je musíme nechat ostříhat a počkat, až dorostou. Zajímá vás, jak na rychlý růst vlasů a jak se o ně správně starat? Pokud ano, dnešní článek vám to prozradí.

Spousta z nás sní o tom, že jim narostou krásné a zdravé vlasy. Proto nás vždycky velmi tíží, když je pravidelně nacházíme na oblečení, na polštáři nebo v odtoku sprchy, nebo vany. Hodně těžké chvíle pak zažívají pacienti, kteří podstoupili chemoterapii. Kromě bolestí a nevolností musí snášet pohled do zrcadla, jehož odraz zobrazuje všechny dopady léčby.

Hodně z nás si však škodí nevědomě samo. Třeba nevhodnou péčí a zatěžováním vlasů, které hraničí s limity jejich životnosti. Své o tom vědí především ženy, které propadly neustálé tepelné úpravě, tupírování nebo chemickému zesvětlování.

Aby se vlasům navrátila jejich krása a obnovil se i vlasový růst, podíváme se na všechny faktory, které na ně mají vliv.

příčiny pomalého růstu vlasů

Příčiny pomalého růstu vlasů

Růst vlasů je dán celou řadou věcí, na které máme, ale také nemáme vůbec žádný vliv. Což je jedním z důvodů, proč je pro některé lidi tak těžké dobrat se vysněného výsledku. Buď na to nejdou správně, nebo jde o něco, co je podmíněno genetikou a nelze s tím nic dělat.

To, jaké budete mít vlasy závisí na:

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

  • Věku (ženy po menopauze, ale i starší lidé mají tenčí vlasy, které jim mohou vypadat)
  • Genetice (muži častěji čelí androgenní alopecii)
  • Zdraví štítné žlázy (což se dá řešit, ale jen když se svěříte do péče svého lékaře)

Hodně ale záleží i na tom, jak se o své vlasy během roku staráte. Dobrým příkladem je zastřihávání konečků. Jelikož se poměrně často lámou, vlasy kvůli tomu vypadají kratší. Proto je rozhodně lepší je pravidelně zkracovat a tím jim zajistit jejich plynulý a zdravější růst.

Vlasy může zatěžovat i:

  • Barvení
  • Nerovnoměrná cirkulace krve na hlavě
  • Stres

Růst vlasů po chemoterapii

Růst vlasů řeší téměř všichni pacienti, kteří prodělali chemoterapii. Ke ztrátě jejich vlastních řas, vlasů a obočí dochází v důsledku toho, že zabije jak rakovinotvorné buňky, tak ty, které jsou zdravé. Kvůli prodlevě mezi aplikací kúry a jejím kompletním vyloučením z těla navíc vlasy nerostou ihned po poslední návštěvě. První odvážlivce pravděpodobně uvidíte až za několik týdnů. (Ani to není podmínka, protože některé typy léků způsobují permanentní ztrátu.)

Co se týče podpory růstu v tomto těžkém období, nejvíce využijete radu, která říká, že byste měli minimalizovat česání a styling. Také můžete (po konzultaci s odborníky) užívat přípravky na podporu růstu vlasů.

barvení vlasů a pomalý růst

3 tipy, jak nastartovat růst vlasů

Jak už jsme se zmínili v úvodu, v tomto článku vám povíme, jak obnovit růst vlasů. Pravda je totiž taková, že nevhodným přístupem zhoršíte už tak chatrný základ. (Nebo ho naopak nakopnete k tomu, aby podával o dost lepší výkon.)

Šampon na růst vlasů šampon na růst vlasů

V posledních dvou dekádách se čím dál častěji setkáváme s šampony, které obsahují kofein. Ten má lépe prokrvovat pokožku hlavy, díky čemuž se k cibulkám dostane víc živin, které jsou potřebné pro vlasový růst. Tyto šampony se dají sehnat v drogerii, v lékárnách, ale i ve specializovaných kadeřnických obchodech. (Záleží tedy jenom na tom, kolik peněz si dovolíte utratit.)

Koho naopak trápí vypadávání vlasů, může vyzkoušet speciální šampony, které obsahují chinin.

vitamíny a bylinky na růst vlasů Vitamíny a bylinky na růst vlasů

Aby vaše vlasy bez problému rostly, musíte se o ně starat taky zevnitř. To znamená, že si musíte dopřát dostatek vitamínů, stopových prvků a minerálních látek a i nějaké ty bylinky. 

Kráse vlasů prospívá:

Co se týče bylinek, naši předkové sázeli na přesličku rolní, nebo na kopřivu dvoudomou. Velkou popularitu si získaly i pivovarské kvasnice, které dodávají buňkám energii k normálnímu růstu.

Z jídelního lístku byste ale neměli vyškrtávat ani proteiny. Kdykoliv to jde, zakousněte se do plátku kvalitního masa. Případně si dopřejte rostlinný protein z luštěnin.

Přípravky na růst vlasů doplňky stravy na růst vlasů

Nejlepším řešením je užívání volně prodejných doplňků stravy na podporu růstu vlasů. Obvykle se v nich kromě výše zmíněných látek ukrývá i kolagen, MSM, L-methionin a mnoho dalších složek, které by bylo těžké získat z obvyklého jídla.

Aby se však projevil jejich účinek, je nutné počítat s dlouhodobou kúrou, která může začít viditelně působit až za několik týdnů. U toho je důležité nepodcenit i klasickou výživu a sílu správné péče. V případě, že hledáte parťáka, na kterého se můžete spolehnout, vyzkoušejte český doplněk stravy VLASIMO®.

růst vlasů po chemoterapii

Správná péče o vlasy

Co se týče správné péče o vlasy, v ní chybujeme (až na výjimky) všichni. Jedním z hříchů je česání vlasů ještě ve chvíli, kdy jsou mokré a absence ochrany proti teplu, když je jdeme rovnat, fénovat nebo kulmovat.

Ke změně péče o vlasy přidejte i dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy, které podpoří jejich růst, zastaví jejich nadměrné vypadávání a podpoří jejich celkový objem. Dobrý doplněk stravy obsahuje bylinky, vitamíny a další živiny, které se o to postarají. Konkrétně ve složení hledejte vitamíny a bylinky, které jsme zmínili ve článku.

Dále zvažte, zda musíte pravidelně používat suchý šampon. (Prášek může ucpat vlasové cibulky.) Aby vlasům nic nechybělo, dopřávejte jim masky podle typu vlasů, používejte sérum na růst vlasů (skvělý je v tomto ohledu čistý arganový olej) a zvažte, zda nepřejdete na přírodnější barvy na vlasy, které jsou šetrné jak ke kštici, tak k životnímu prostředí.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes