Vitamín E je ochránce buněk ve vlasech, nehtech i kůži. Víte o něm vše?

Vitamín E má ve 21. století celkem hodně práce. Je to totiž právě on, který je zodpovědný za to, aby se buňky našeho těla zbytečně nepoškozovaly a předčasně nestárly. Proto si povíme, jak se tato funkce projevuje na vašich vlasech, nehtech a pleti.

Všichni se prakticky snažíme o to samé. Nebo si snad nepřejete zůstat co nejdéle mladí, zdraví a krásní? Aby to všechno zapadalo do sebe, je potřeba se starat o svůj vzhled. Nikoho o svém zdraví totiž nepřesvědčíte tím, že mu vystavíte na odiv poškozené, suché  a roztřepené vlasy, nehty a šupinatou pleť.

Abyste se do této situace vůbec nedostali, rozhodně se vám vyplatí do svého jídelníčku zařadit potraviny a výživové doplňky, které jsou nadupané vitamínem E. Ten platí za velmi silný antioxidant, který chrání buňky našich vlasů, nehtů a kůže (ale i všechny ostatní) před negativními vlivy našeho hektického a ne vždy zdravého životního stylu a znečištěného prostředí.

doplňky pro růst vlasů

Ruku v ruce s tím jde jeho schopnost prodlužovat život těch již existujících. Což znamená, že si své krásné nehty, ale i vlasy budete užívat o kapánek déle.

Další pozitivní účinky vitamínu E

Vitamín E je kabrňák. Dokáže se totiž postarat i o spoustu dalších (pro nás) důležitých věcí, které se týkají zdraví naší kštice.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Během malé studie z roku 2010 (Zdroj: PubMed Central) bylo zjištěno, že potravinové doplňky s obsahem vitamínu E pomohly vylepšit růst vlasů u lidí, kteří trpěli jejich nadměrnou ztrátou. Starší studie z roku 2001 (Zdroj: PubMed Central), která zkoumala účinky vitamínu E u myší, prokázala lepší cirkulaci krve v těle testovaných subjektů, která vedla k povzbuzení růstu a většímu počtu nových folikul. Jelikož se ale jednalo o test na zvířatech, musíme si počkat, jestli to samé platí i u lidí a zda to bude mít na jejich vlasy nějaký měřitelný vliv.

Vitamín E na pokožku

Vitamín E je také spojovaný s:

 • Výživou pokožky
 • Lesklejšími vlasy
 • Zdravější pokožkou celého těla (včetně hlavy)

Kromě vysoké výživnosti vitamínu E je to dáno i tím, že má výborné hydratační schopnosti. Z toho důvodu se často přidává do vlasových a tělových kosmetických přípravků.

vitamín e na nehty

Vitamín E na talíři

Vitamín E lze do vašeho jídelníčku zařadit z běžné denní stravy. 

Přirozeně ho najdeme třeba v:

 • Mandlích
 • Slunečnicových semínkách
 • Lískových ořechách
 • Piniových ořechách
 • Burácích
 • Avokádu
 • Mangu
 • Kiwi

Vzhledem k jeho účinkům se s ním setkáváme i v potravinových doplňcích stravy. Zejména v těch, které jsou určené pro podporu růstu vlasů, nehtů a pro zdravý vzhled kůže. Proto není vůbec žádným překvapením, že ho objevíte i ve složení VLASIMO®, ve kterém jsou jeho účinky podpořené 18 dalšími látkami, mezi kterými je například selen, vitamín C, zinek nebo L-Methionin. Díky tomuto jedinečnému spojení získáte z vitamínu E to nejlepší.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes