Zinek: Posílí vlasy a zahojí vám pleť

Jak už bylo řečeno, vitamíny určitě nejsou jediné látky, které jsou pro krásu vašich vlasů a kůže nutně potřeba. Velký podíl na jejich zdraví a kondici má například i zinek, který je dokáže udržet déle mladé a při síle. To ale rozhodně není vše! 

Zinek je látka, kterou si naše tělo nedokáže vyrobit. Proto mu ho musíme dodávat z výživových doplňků a dalších vnějších zdrojů. Kromě toho, že přímo působí na náš imunitní systém také zodpovídá za normální hojení ran a stará se o záležitosti spojené s růstem a vývojem

Také je ale důležitý pro:

 • Trávení
 • Správné fungování nervového systému
 • Syntézu DNA
 • Produkci bílkovin
 • Bezchybný stav kůže

Od mnoha jiných vitamínů a prvků se ale odlišuje i několika dalšími zajímavostmi, které o něm možná dosud nevíte. Mezi ně se řadí skutečnost, že je (spolu se železem) jedním z nejvíce zastoupených prvků, které v sobě máme. Také mu vděčíme za to, že nám propůjčuje schopnost cítit vůni a chuť.

zinek na vlasy

⭐ Účinky zinku na vlasy a kůži

Zinek je učiněným pokladem pro vaši krásnou pleť. V první řadě si dokáže poradit se zánětlivými procesy, což ho předurčuje k péči o problematickou a aknózní pleť, u které zároveň urychluje hojení

Zinek se stará i o rychlejší růst vlasů a o napravování škod, které na nich byly napáchané v důsledku nevhodné péče a pobytem v nezdravém životním prostředí. Kromě jiného také chrání olejové žlázy u vlasových cibulek. Proto se nedostatek zinku v těle často projevuje jejich zvýšeným vypadáváním

Jak tedy můžete vidět, pravidelné doplňování zinku je pro vás jednoznačně výhodné.

❔ Kde všude ho najdeme? zinek-na-plet

Zinek si můžete naservírovat na talíř v mnoha lákavých podobách. Je tedy jen na vás, jaké z nich se rozhodnete dát na svém menu přednost.

Sáhnout můžete například po:

 • Pečených fazolích
 • Drůbeži s tmavým masem (kachna…)
 • Cizrně
 • Dýňových semínkách
 • Mandlích
 • Čedaru

Spolu s mnoha dalšími vitamíny, prvky a extrakty ho najdete i ve složení potravinového doplňku VLASIMOⓇ (vitamíny skupiny B, pivovarské kvasnice, přeslička rolní, měď, MSM…). Díky tomu vaše tělo dostane vše, co potřebuje pro zdravý růst vlasů a nehtů a pro krásně vypadající pleť. Nejlépe ale uděláte, když se o jeho účinnosti přesvědčíte osobně.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes