Přeslička rolní: Bylinka, která vás vrátí zpátky do formy

Potravinové doplňky, které jsou speciálně vyvinuté pro potřeby vlasů, nehtů a kůže obvykle obsahují vitamíny, aminokyseliny a další prvky, které je mají chránit a dodat jim potřebnou výživu. Ty kvalitní ale vsázejí i na osvědčené bylinky, mezi které patří například přeslička rolní. Víte, na co funguje?

V současné době jsme si zvykli, že se všemi problémy nám pomůže uměle vyrobená chemie. Stále více lidí se od ní ale začíná odklánět, což je vede k postupnému hledání schůdných řešení, která vycházejí z přírody. Není proto žádným překvapením, že se vracíme k moudrosti našich předků, kteří ve velkém užívali bylinky

Možná jste do do dnešního dne netušili, ale řada z nich má pozitivní vliv na vlasy. Nejde přitom jen o kopřivu dvoudomou, ale i o trochu méně známou přesličku rolní. Podobně jako jiné rostliny ale pomáhá i s celou řadou dalších zdravotních komplikací a problémů, které běžně tíží společnost.

Účinky přesličky rolní

přeslička rolní léčba

Přeslička rolní je rostlina z třídy přesliček, která roste na různých místech Česka. Vzhledem k jejímu rozšíření byla oblíbená už ve starověkém Řecku a Římě, kde se používala pro léčbu osteoporózy, tuberkulózy a nemocí ledvin

Kvůli jejím účinkům ji ale tyto dávné civilizace nasazovaly i na mnohem mírnější obtíže. Například víme, že přeslička rolní byla hojně využívána jako diuretikum, které má za cíl odvádět přebytečnou vodu z těla. Ve velkém ji používali i ranhojiči, kteří s ní urychlovali léčbu nejrůznějších (a mnohdy i krvácivých) ran. Bohužel, vzhledem k uplynulému času a zatím malé atraktivitě přesličky rolní pro vědce nám hodně informací (které by všechny tyto funkce jasně potvrdily) chybí.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

🌿 Přeslička rolní na vlasy

Přeslička rolní se nejčastěji doporučuje na redukci ztráty vlasů. Za dalšími pozitivními účinky přesličky se může schovávat křemík, její antioxidační účinek a vliv přesličky rolní na kolagen, který dodává lidským tkáním plnost a pružnost. Dále by měla konzumace přesličky rolní vést k redukci lupů. Pro co nejlepší účinek ji ale kombinujte i s dalšími látkami (vitamíny, bylinky…), které se nacházejí v kvalitních vícesložkových doplňcích stravy.

👨🏻‍⚕️ Přeslička rolní z pohledu aktuálních studií

Nelze říct, že by do dnešního dne neproběhly žádné vědecké studie, které by se nepokusily účinky přesličky rolní alespoň trochu prozkoumat. V současné době je jich ale jen velmi málo, takže je potřeba si počkat na nějaké další, které výsledky těch prvních upřesní, či potvrdí. (Řada průzkumů se navíc dělá na zvířatech, takže je potřeba je zopakovat na lidech.)

Přeslička rolní na vlasy

Z již provedených zkoumání víme, že přeslička obsahuje křemík, který je nezbytný pro produkci a pro ochranu kostí. Proto se během studie z roku 2016, která byla provedená na zvířatech, její potenciálně pozitivní vliv na stav a hustotu kostí potvrdil. Huntington College of Health Sciences zase uvádí, že kromě křemíku přeslička rolní obsahuje i cystein a selen, takže může mít pozitivní vliv i na zdravý růst lidských vlasů

Je přeslička rolní pro všechny?

Podpora růstu vlasů

I když máme tendenci tuto skutečnost odmítat, bylinky mají velmi silné účinky. Z toho důvodu je potřeba k nim přistupovat s opatrností a respektem. Volně rostoucí přeslička rolní obsahuje enzym zvaný thiamináza, který má rozkladný vliv na vitamín B1. Proto není vhodné ji dlouhodobě užívat. 

Pozor by si na ni pak měly dát těhotné a kojící ženy. Nevhodná je i pro lidi s cukrovkou, nedostatkem thiaminu a pro všechny, kteří trpí nedostatkem draslíku. Vyhněte se jí i v případě, že užíváte lithium, léky na cukrovku nebo jiná diuretika. 

Jak můžete vidět, přeslička rolní je velmi silná bylina, která má na lidské tělo široké spektrum zajímavých účinků. Včetně těch na posílení vlasů a nehtů, kterým dodá pevnost a objem. Nejlepší výsledky vám ale nabídne v kombinaci s jinými látkami, jako jsou například pivovarské kvasnice, vitamíny skupiny B, selen nebo měď. Z toho důvodu vám doporučujeme vyzkoušet český doplněk stravy VLASIMO®, který vám poskytne prvotřídní kvalitu pro vaši přirozenou krásu.  

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes