Zdravé a krásné vlasy – jak toho docílit?

Podle stavu vlasů se dá poznat ledacos. Třeba váš věk, čistotnost nebo váš aktuální zdravotní stav. Jelikož ne každý má péči o ně dokonale v malíčku, podíváme se na to, jak můžete své vrabčí hnízdo transformovat na korunu krásy. Zajímá vás víc?

Všichni toužíme po dokonalých vlasech, které vyzařují do světa svou bezchybnost. Pro zdravé vlasy je však spousta důležitějších věcí, než jen naše marnivost. Abychom si to u nich nepokazily, musíme jim věnovat spoustu času a láskyplné péče

Teprve pak se přestanou naše vlasy nadměrně mastit, nebo lámat jako zběsilé, vypadávat, nebo nám přidělávat další (naprosto zbytečné) problémy, kvůli kterým si děláme neustálé starosti.

Pokud chcete proniknout do tipů pro krásné vlasy, určitě byste měla pokračovat ve čtení.

správná péče o vlasy

Základem je správná péče o vlasy

To, jakou máme kvalitu vlasů je nám dáno genetikou. Zatímco někdo se narodí s hustými vlasy, které bojují s nedostatkem hydratace, jiné ženy se mohou stavět na hlavu, ale jejich jemné a rovné vlasy se za pár hodin pokryjí mazem z vlasové pokožky. 

Naštěstí, i když to vypadá jako problém, který nelze nijak řešit, opak je pravdou. Jen to bude z vaší strany chtít (minimálně pro začátek) hodně cíleného úsilí. Špatná péče o vlasy totiž může zapříčinit, že se jejich stav ještě zhorší. Což v překladu znamená, že mastné vlasy budou ještě mastnější, suché vlasy ještě sušší a poškozené vlasy ještě lámavější. 

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Dlouhodobá péče

U výše popsaného problému je nutné myslet na to, že stav svých vlasů zlepšíte jen správně nastavenou dlouhodobou péčí. Není to tedy jako u diety, že změníte jídelníček na týden, či dva a následně se vrátíte ke svému původnímu režimu. 

dlouhodobá péče o vlasy

Jak na zdravé a krásné vlasy?

Nyní ale konec teorie. Přichází čas na to, abychom si řekli, jak zvolit výživu pro zdravé vlasy, jak si vybrat správný šampon a spoustu dalších tipů, díky kterým už nebudete v koupelně, nebo v kuchyni pochybovat o tom, co máte, nebo nemáte udělat. Jste připravené? Pokud ano, tak můžem jít na to!

Kvalitní a přírodní vlasová péče přírodní péče o vlasy

Ať už vás zajímá péče o kudrnaté vlasy, nebo něco jiného, vše začíná výběrem správných kosmetických přípravků. Jelikož málokdo z nás dovede správně odhadnout, zda mu chybí hydratace, nebo protein, případně musí bojovat ještě s jinými neduhy, jako jsou lupy a podrážděná pokožka hlavy, nejlépe uděláte, když si necháte poradit od zkušeného kadeřníka (který má v zásobě i šetrné barvy na vlasy na přírodní bázi), nebo dermatologa Hodně záleží například i na tom, jak často a čím se barvíte.

Kdo si vlasy zesvětluje, ten musí počítat s určitou mírou vysušení a oslabení, které může zatěžovat už tak křehké a slabé vlasy.

vlasová maska Vlasové masky

I když si to po většinu času neuvědomujeme, naše vlasy jsou každý den velmi namáhané. Nemusí jim dělat dobře venkovní teplota, vysoká, nebo naopak příliš nízká vlhkost vzduchu, nebo přílišná manipulace s nimi. (Třeba během oblékání a podobně.) Aby tenhle nápor zvládly a uchovaly si svoji hebkost, pevnost a lesk, je vhodné jim dopřát kvalitní vlasové masky. Podle typu vlasů si masku vyrobte doma, nebo si ji kupte v nejbližším obchodě. Jednou týdně si pak udělejte dostatek času na to, aby mohla na vašich vlasech působit. (Náš tip: Vlasy si zakryjte ručníkem, nebo koupací čepicí. Díky teplu se účinné látky mnohem lépe vstřebají.)

Zdravá strava zdravá strava a krásné vlasy

Hodně z nás dělá velkou chybu v tom, že se o své vlasy staráme jen zvenčí. Nesmíme ale zapomínat na to, že podstatnou část práce udělá i naše strava. Právě ona může ovlivnit, zda budeme, nebo nebudeme mít dostatek potřebné energie pro jejich vitalitu a růst.

Pokud uvažujete nad tím, jaké potraviny jsou pro vaše vlasy nejlepší, zkuste si dopřávat:

  • Vejce
  • Bobulovité ovoce
  • Špenát
  • Ryby a mořské plody
  • Avokádo
  • Ořechy

A proč právě tahle všechna jídla? Především kvůli obsahu nenasycených mastných kyselin Omega-3, vitamínu E, vitamínu C, železu a proteinů.

fénování vlasů Omezte fénování a česání

Dalším faktorem, který může ovlivnit pěstěný vzhled vašich vlasů je časté fénování a česání. Fén berte do ruky jen v případě, že je to opravdu bezpodmínečně nutné. Na vlasy pouštějte spíš chladnější vzduch a vždy použijte ochranu proti teplu. Co se týče česání, pokud je prováděno příliš nešetrně, nebo v nevhodnou dobu, může poškodit vlasy (například, pokud jsou mokré po umývání). Vždy raději počkejte, nebo použijte hřeben s širšími zuby.

 

Bylinky a vitamíny bylinky na vlasy

Vsadit můžete i na bylinky. Třeba na přesličku rolní, pivovarské kvasnice nebo kopřivu. Vitamíny pro zdravé vlasy zase jsou vitamín C, vitamín E, vitamín A nebo vitamíny skupiny B. Speciálně pak biotin, který má pozitivní vliv i na pokožku a nehty. Co se týče toho, jak můžete tyto složky dostat do stravy, můžete buď prozkoumat obsah svojí ledničky, nebo vsadit na nákup volně prodejných přírodních doplňků stravy. Ty, které dosahují vysoké kvality totiž obsahují vše, o čem vaše vlasy tajně sní.

Vlasová výživa

Pokud pro sebe chcete udělat ještě něco navíc, můžete si čas od času dopřát vlasovou kúru, která obsahuje koncentrované látky, které mají příznivý vliv na sílu, lesk ale i na pevnost vašich vlasů. Jsou sice dražší, ale měly byste zaznamenat rozdíl.

vlasová výživa

Péče podle typu vlasů

Mastné vlasy péče o mastné vlasy

Abyste zastavily nadprodukci kožního mazu, je potřeba si umývat vlasy trochu méně. Pokud to jde, prodlužte interval mytí na několik dní, během kterých nikam nejdete. Po umytí uvidíte, že potřeba mytí se dost výrazně sníží. Při ruce mějte i suchý šampon a nepoužívejte přípravky, které uhlazují a zatěžují.

Suché vlasy

Suchým vlasům prospějí hydratační šampony, kondicionéry a masky. Oproti jiným typům vlasů musí majitelky dávat pozor na tepelnou úpravu a používat adekvátní ochranu proti teplu. Více než komukoliv jinému jim prospějí intenzivní vlasové kúry.

pece-o-jemne-vlasy Jemné vlasy

Jemné vlasy potřebují ochranu proti přílišné mastnotě, nebo lámání (hodně to závisí na tom, zda jsou k tomu ještě křehké). Používejte vlasovou péči pro jemné vlasy, která jim dodá objem a nebude podporovat plihnutí a maštění. Pokud to jde, vyhněte se vlasové úpravě, která vlasy vyhladí. (Typicky třeba žehlení, maz pak snáze sklouzne do délek.) 

Starejte se o své vlasy!

Co z toho všeho plyne? Především to, že o vlasy se nelze starat pouze zvnějšku, ale také zevnitř. Také se jim nejde věnovat jen krátkodobě. Na plné čáře vítězí dlouhodobé úsilí. Abyste jim dopřály optimální výživu doma, v práci i na cestách, vyzkoušejte přírodní doplněk stravy na vlasy od Vlasimo. Věříme, že brzy uvidíte rozdíl.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes