5 tipů, jak zastavit vypadávání vlasů

Nadměrné vypadávání může nejednomu z nás vyčarovat znepokojivé vrásky na čele. Nejen proto, že to není estetické, ale také kvůli tomu, že to může vyvolávat pochybnosti o našem aktuálním zdravotním stavu. Víte, co se s tím dá dělat?

Ať už řešíte vypadávání vlasů u dětí, nebo sami u sebe, nejspíš se pídíte po tom, co ho mohlo způsobit. Většinou za největší nedostatek považujeme svoji životosprávu. Velký vliv ale může mít i nevhodná péče, nebo choroba

Abyste měli jasnější představu o tom, co se s tím dá dělat, budeme rádi, když se začtete do našeho detailního průvodce. A kdo ví? Třeba v něm najdete přesně to, co hledáte!

příčiny padání vlasů

Příčiny padání vlasů

V lidském těle všechno souvisí se vším. Dokonce i s věcmi, které spolu nemají zdánlivě společného nic. Najít pravou příčinu vypadávání vlasů tedy může být pro nejednoho z nás tak trochu oříšek. Možná ale stačí, když si na něj vezmete ten správný louskáček. 

Vypadávání vlasů u žen

Ženy jsou neustále ve vleku svých hormonů. Jejich měnící se poměr tedy může mít na vypadávání vlasů jednoznačně vliv. Skvělým příkladem je těhotenství, během kterého jim narostou krásné husté vlasy, které krátce po porodu (a tedy po návratu do běžného stavu) zase vypadnou. Spousta problémů může ženy čekat i v období menopauzy a v čase po ní. Vzhledem k odlišné hormonální činnosti mohou začít trpět alopecií. (Která je jinak obvyklejší u mužů.) Ženy mají častěji než muži i problém s normálním fungováním štítné žlázy.

vypadávání vlasů u žen

Vypadávání vlasů u mužů

Stejně jako ženy, i muži jsou hodně ovlivněni svými hormony. Také mají větší sklony k rozvoji onemocnění pokožky, jako je například seboroická dermatitida. Nelze vyloučit ani špatnou funkci štítné žlázy, jako je tomu u žen. Ač se to stává spíše výjimečně.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

5 tipů proti padání vlasů

Šampon proti vypadávání vlasů šampon proti vypadání vlasů

První možnost, která by vám mohla pomoci, je používání šamponu proti padání vlasů. Takové šampony lze zakoupit jak v drogeriích, tak v lékárnách. Asi nejznámější jsou šampony, které obsahují kofein. O něm se říká, že prokrvuje pokožku hlavy, čímž stimuluje růst nových vlasů.

Na škodu určitě nebude ani pokus s přípravky, které se zaměřují na odstranění problematické pokožky hlavy. V závislosti na vašem problému vám může vyhovovat šampon s obsahem síry, šampon s konopnými extrakty a hřebíčkem nebo šampon s obsahem jílu. Zdravá pokožka hlavy vlasům jednoznačně prospívá.

Zdravý životní styl a spánek

zdravý životní styl a vlasy Dalším faktorem, který může mít na vzhled vaší kštice vliv je dnes již jednou zmíněný životní styl. Ten může ostatně ovlivnit i celkové zdraví našeho těla.

Jelikož je opakování matkou moudrosti, myslete na to, že je důležité:

  • Udržovat si zdravou váhu
  • Pravidelně se hýbat
  • Chodit na preventivní prohlídky k lékaři
  • Dostatečně spát

Právě předposlední zmíněný bod má opravdu velkou váhu. Lékař může posoudit, zda vás netrápí onemocnění štítné žlázy, nebo jiná choroba, kterou by bylo nutné neprodleně léčit. (Co si budem. Za padáním vlasů může být i rakovina. A tu je důležité odhalit co nejdříve.)

vypadávání vlasů a stres Zbavte se stresu

Další věc, která má negativní dopady na naši vitalitu a zdraví je stres, kterému jsme v dnešní době vystavení všichni. Důvody, proč se mu vyhnout jsou nám všem velmi dobře známé. Oxidační stres poškozuje buňky, které jsou náchylnější k patologickým změnám. Což je jen krůček od vážného onemocnění. (Rakovina, infarkt, mozková příhoda…)

Stres má negativní vliv i na naše nervy a na kvalitu našich vztahů. V neposlední řadě brání harmonickému fungování těla. Dá se mu ale nějak vyhnout?

I když se stresu v našich životech nikdy definitivně nezbavíme, můžeme ho dostat pod kontrolu, když:

  • Se o sebe budeme víc starat
  • Si osvojíme relaxační techniky
  • Se naučíme říkat NE (opravdu totiž nemusíme dělat všechno, nebo se snažit každému vyhovět)

vitamíny na vlasy Vitamíny a bylinky

Řešení vypadávání vlasů může být spojeno i s užíváním vitamínů a bylinek. Ty doplní rezervoáry těla, které bude mít díky tomu odkud čerpat během aktuální potřeby. V případě, že se rozhodnete získávat vitamíny z přirozených zdrojů, mějte na paměti, že musíte dávat dobrý pozor na to, které vitamíny jsou rozpustné ve vodě a které jsou rozpustné v tucích

A proč to říkáme? Především proto, že nadbytek vitamínů, které jsou rozpustné ve vodě, se z těla odplaví prostřednictvím moči. Vitamíny rozpustné v tucích ale v těle zůstávají delší dobu. Takže, když se vám s nimi utrhne ruka, můžete se jimi v krajním případě i předávkovat.

Co se týče konkrétních vitamínů, na které se vyplatí brát zřetel, vyzkoušejte:

Z bylinek zaměřte svou pozornost na přesličku rolní, pivovarské kvasnice nebo na kopřivu dvoudomou. Uvidíte, že vás pozitivně překvapí.

Přípravky proti vypadávání vlasů přípravky proti padání vlasů

V případě, že jste hodně zaměstnaní a nemáte čas na několikahodinové nákupy ovoce, zeleniny, ryb a ořechů, můžete začít tím, že si obstaráte kvalitní potravinové doplňky stravy na vlasy

Ideální jsou takové, které obsahují všechny zmíněné vitamíny a bylinky z výše uvedeného seznamu a které vám nabídnou i něco trochu navíc. Třeba kolagen, který dodává tkáním jejich pružnost, železo, zinek nebo měď. Vzhledem k promyšlenému složení nebudete muset přemýšlet nad tím, co a v jakém množství byste měli jíst, či užívat.

A co teď?

Jak to tak bývá, nejlepším řešením vypadávání vlasů je jeho prevence. Jedním z prvních kroků je dlouhodobé užívání kvalitních doplňků stravy na vlasy. Díky tomu vlasům dodáte všechny potřebné živiny (vitamíny a bylinky), které mohou vlasům chybět. Skvělé jsou i šampony na podporu růstu vlasů, které jsou důležitou součástí vaší vnější péče. Dále nezapomeňte na změny životního stylu, které jsme zmínili v předchozích odstavcích tohoto článku. I když to vypadá složitě, věřte tomu, že vaše zvýšené úsilí se vám díky těmto třem krokům brzy zúročí.

Nevíte, který preparát pro péči o vlasy stojí za to vyzkoušet? Doplněk stravy VLASIMO® obsahuje vitamíny, bylinky a další tělu prospěšné látky, které stojí za to vyzkoušet.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes