Měď: Působí na kolagen a zlepšuje vstřebatelnost železa

Měď rozhodně není ceněná jen jako kov plamenné barvy, kterou se dnes pyšníme i na vlasech. Jde o velmi důležitý minerál, který dost podstatně ovlivňuje naše zdraví i krásu. Máte představu o tom jak?

Pod označením měď si můžeme představit všelicos. Někdo si okamžitě vzpomene na jedno historické období. Někdo jiný ji má zase spojenou s elektronikou, popřípadě s úžasnými odstíny barev na vlasy. Věděli jste ale, že jde i o minerální látku, která je životně důležitá pro naše zdraví?

účinky mědi

Co všechno měď dokáže

Měď v našem těle zastává celou řadu naprosto nepostradatelných funkcí. V první řadě se nachází ve všech důležitých orgánech, mezi které patří kromě srdce i ledviny, mozek a játra. Vědci dokonce zjistili, že přebytek, nebo naopak nedostatek mědi v potravě může dost znatelně ovlivnit fungování mozku, který tak může rychleji podléhat některým nemocem. Namátkou bychom mohli jmenovat například Alzheimerovu chorobu.

Nedostatek mědi (který je ale jinak vcelku vzácný) může způsobit i potíže ve fungování kardiovaskulárního systému. Nesmíme zapomenout ani na to, že měď zlepšuje vstřebatelnost železa a také se přímo podílí na tvorbě kolagenu. A jak víme, ten je důležitý pro naši mladistvou a svěží pleť a pro krásně pružné vlasy.

Měď má vliv i na:

  • Imunitní systém
  • Hustotu kostí
  • Ochranu těla (je totiž silný antioxidant)

Zdroje mědi

Protože se měď nachází v širokém spektru potravin, máme jí zajištěný pravidelný přísun. To ale nemění nic na tom, že si každý den nedopřáváme ta stejná jídla. Takže je určitě vhodné ji do těla dodávat například i ve formě potravinových doplňků.

S mědí se můžeme setkat například v: zdroje mědi

  • Celozrnném pečivu
  • Bramborách
  • Tmavě zelených salátech
  • Mandlích
  • Sušeném ovoci

Svůj doporučený denní příjem mědi a dalších pro tělo důležitých látek (vitamín B5, B6, B7, B9, selen, zinek…) načerpáte z českého potravinového doplňku na podporu vlasů, nehtů a kůže VLASIMO®. Ten se díky svému propracovanému složení postará o to, že budete za každých okolností vitální a krásní.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes