Vitamín B6: Tvůrce dobré nálady, který vám pomůže být krásnější

Když se řekne vitamín B6, mnoha lidem se nevybaví nic konkrétního, čemu by stálo za to věnovat svou pozornost. Co když vám ale řekneme, že tohle “béčko” vám pomůže navodit lepší náladu a zároveň se postará o váš fantastický vzhled?

Vitamínu B6 občas přezdíváme pyridoxin. Tento ve vodě rozpustný vitamín je zodpovědný za výrobu červeného krevního barviva (hemoglobin). Také prakticky neustále pracuje na metabolismu glukózy a bílkovin, které potřebujeme pro správné fungování svalů při sportu, ale i během celé řady dalších denních činností.

Od ostatních vitamínů skupiny B ho ale odlišuje to, že přímo působí na naši náladu. To je možné díky tomu, že se podílí na tvorbě neurotransmiterů, mezi které patří hormon spokojenosti serotonin a noradrenalin, který nám propůjčuje schopnost odvádět lepší výkony ve velmi krátkém čase. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o látku, která je důležitá pro zásobování buněk výživou, má vliv i na vzhled naší kůže, vlasů a nehtů. Z toho důvodu byste si měli vitamín B6 dopřávat tak často, jak to jde.

🥑 Zdroje vitamínu B6

Vitamín B6 se ukrývá v širokém spektru potravin, ze kterých si lze pohodlně vybírat. Což je velká výhoda. Každý den si totiž můžete pochutnávat na odlišných jídlech. 

Najdeme ho například v:

  • Avokádu
  • Hnědé rýži
  • Mrkvi
  • Bramborách
  • Sojových bobech
  • Celozrnných výrobcích

Jak můžete vidět, v některých případech se jeho obsah kryje i s vitamínem B5, jehož pravidelné používání vám znatelně posílí vlasy a hydratuje pleť. Díky jejich spojení tedy můžete získat o to lepší výsledky, které se odrazí na vaší pěstěnější vizáži. 
Vzhledem k tomu, že prospěšných látek v tomto ohledu existuje víc (například selen, vitamín E, vitamín A nebo zinek), je vhodné je užívat ve formě pečlivě sestavených doplňků stravy, které je obsahují všechny. Mezi ně patří i VLASIMO®, díky kterému budou lámavé vlasy, roztřepené nehty a zašedlá pleť jednou provždy minulost!

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes