Vitamín B5: Vykouzlí vám krásnou pokožku i vlasy

Vlasy jsou odedávna považované za korunu krásy. To ale není zdaleka jediná funkce, kterou v našem životě mají. Stejně jako pleť dokáží ostatním indikovat stav našeho zdraví. Proto bychom jim měli dopřát pravidelný přísun kvalitní výživy, ve které rozhodně nesmí chybět vitamín B5. 

Vitamín B5, nebo také D-pantothenát vápenatý, má v našich tělech prakticky nezastupitelnou úlohu. Jeho primární funkcí je přeměna potravy na energii, díky které můžeme každodenně fungovat. Mezi jeho další úkoly patří ale i výroba červených krvinek a pohlavních hormonů v nadledvinách a v neposlední řadě také dozor nad správným fungováním našeho nervového systému.

Protože je ale vitamín B5 takový malý superhrdina, který má dostatek času i na další důležité věci, běžně se stará o zdraví a krásu našich vlasů a pokožky

Kde vitamín B5 najdeme?

Stejně, jako řadu jiných vitamínů a minerálních látek můžeme vitamín B5 doplňovat z přirozených zdrojů.

Získat ho můžeme například z:

vitamín b5 kosmetické přípravky
  • Kvalitního masa (kachna, vepřové, kuřecí, hovězí…)
  • Ryb a některých mořských živočichů (losos, humr, měkkýši…)
  • Celozrnných výrobků
  • Mléčných produktů (mléko, jogurty…)
  • Luštěnin (sója, čočka…)
  • Některých druhů zeleniny (houby, avokádo, květák, rajčata…)

Vitamín B5 lze také aplikovat zvenčí prostřednictvím kosmetických produktů, ve kterých vystupuje pod označením panthenol/dexpanthenol. Běžně se s ním setkáváme například v hydratačních krémech a v posilujících šamponech. V dermatologii se přípravky s obsahem vitamínu B5 používají i k ošetřování ekzémů a opruzenin u dětí. 

Vzhledem k širokému spektru účinků vitamínu B5 na lidské zdraví se často přidává i do výživových doplňků na vlasy, nehty a pleť, mezi které se řadí i VLASIMO®

Co vše lze od tohoto vitamínu čekat?

I když vitamín B5 sám o sobě nepodporuje růst vlasů, jeho pravidelné užívání způsobí, že budete den ode dne krásnější.

Jeho zásluhou budete mít:

vitamín b5 na vlasy

Má užívání vitamínu B5 nějaká omezení?

Používání vitamínu B5 je pro nás zcela bezpečné. Vzhledem k tomu, že jde o vitamín rozpustný ve vodě, nedochází k jeho ukládání ve tkáních. To znamená, že jeho případný přebytek se z těla odplavuje močí. Za bezpečné se považuje i jeho využití ve formě kosmetických produktů. Nic se vám nestane ani v případě, že ho budete v jeden moment aplikovat zevnitř i zvnějšku. (Naopak se tím jeho pozitivní účinky ještě znásobí.) 
I přes jeho veškeré plusy je ale určitě potřeba s ním zacházet opatrně a střídmě a nepřekračovat maximální přípustné množství (pro vnitřní užití), která u dospělých činí 40 mg vitamínu B5/den. V případě výživového doplňku VLASIMO® jde maximálně o dvě tobolky za den.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes