MSM: Má vliv na růst vlasů i na celkové zdraví

Už se nemůžete dočkat, až se budete pyšnit svými pohádkově dlouhými vlasy? Případně jen toužíte po jejich rychlejší regeneraci, která vás osvobodí od prořídlých míst? Ať už si přejete v tomto ohledu cokoliv, MSM vám s tím pomůže.

Prakticky každé malé dítě ví, že aby bylo zdravé, musí jíst dostatek vitamínů, aminokyselin a dalších důležitých látek. Málokdo ale ví, že to samé platí i s ohledem na naši krásu. Pokud nebudete svému tělu dodávat vše potřebné, můžete používat sebedražší posilující šampony, omlazující krémy a olejíčky na nehty a nebude vám to příliš mnoho platné.

Tím, že se společnost prakticky neustále zabývá zdravím našich vlasů nás vědci zásobují novými názvy látek, kterým nejsme schopni rozumět. (A už vůbec nevíme, proč jsou pro nás dobré.) Mezi takové patří i MSM, které je zkratkou pro mnohem delší Methylsulfonylmethan. To je ale velká škoda, protože celkem zakrátko zjistíte, že nemá vliv jen na růst krásných a silných vlasů, ale i na další části našeho těla.

co je msm

Co MSM umí?

Kdo se stará o babičku a dědečka, nebo o své staré rodiče, ten už o MSM možná v minulosti slyšel. Tato organická sloučenina síry se totiž velmi často přidává do preparátů pro výživu kloubů

Vědci se ale domnívají, že může mít vliv i na:

 • Potlačování zánětlivých procesů
 • Rychlejší rekonvalescenci (například po cvičení)
 • Zmírňování obtíží, které jsou spojené s artritidou
 • Alergie
 • Imunitní systém

Nás ale nejvíc zajímá jeho účinek na vlasy, nehty a pleť. Stejně, jako například L-Cystein je totiž zodpovědný za tvorbu keratinu, který se v nich přirozeně nachází. Tím, že MSM obsahuje síru navíc potlačuje zánětlivé stavy, takže nemalou měrou přispívá ke zlepšení nejrůznějších kožních onemocnění.

msm na růst vlasů

Zdroje MSM

MSM do svého těla získáváme z nápojů a potravin. zdroje msm

Nachází se například v:

 • Kávě
 • Pivu
 • Rajčatech
 • Zelených salátech
 • Jablkách
 • Celozrnných potravinách

Ne každý ale dodržuje zdravý životní styl, takže je určitě vhodné ho tělu dodávat i prostřednictvím potravinových doplňků. Nejde ale jenom o kloubní výživu, ale i o kvalitní přípravky pro posílení nehtů a růst vlasů, které zkrášlují i pleť. Není třeba dodávat, že mezi takové patří i VLASIMO®, které se se svými 19 účinnými látkami řadí k pomyslné špičce. Protože vaše vlasy, nehty a pleť si zaslouží jen to nejlepší.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes