Výživa na nehty – mějte nehty jako z katalogu

Nehty jsou, podobně, jako třeba vlasy a kůže, hodně závislé na tom, jakou výživu jim dodáme. Dokonce tak moc, že to, jak jíme může podpořit, nebo naopak naprosto podkopat naši správnou péči. V dnešním článku vám proto povíme, jak mít krásné nehty jako z katalogu.

Pěstěné ruce jsou základem péče o zevnějšek. Nehty bez vady podpoří jak důvěryhodnost pracovníka u přepážky na poště, či v bance, tak u pracovníků v továrně, nebo v nemocnici a ve škole. (Jak se o vás a vaše zdraví, vzdělání či finance asi bude starat člověk, který má polámané a suché, nebo dokonce poškozené nehty?)

Problém je ale v tom, že mnoho lidí netuší, co jejim nehtům prospívá a co naopak škodí. Umývají nádobí bez rukavic, nebo si nechávají dělat umělé nehty, které mají tendenci oslabovat přírodní nehty, které jsou ukryté pod nimi. A ten jídelníček! Ten také nebývá zrovna ukázkový.

Jelikož je změna stravy prvním krokem, který můžete (ještě dneska) udělat, poradíme vám, na co přesně se máte zaměřit. Když ji ještě podpoříte šetrnějším přístupem, věříme, že brzy zaznamenáte první pozitivní výsledky.

správná výživa na nehty

Správná výživa na nehty

Možná vás zajímá, proč je výživa pro nehty tak důležitá. Proto si osvětlíme, z jakých látek se nehet vlastně skládá. Stejně, jako vlasy jsou nehty tvořené zrohovatělými buňkami. Najdeme v nich keratin. Keratin je stavební bílkovina, která není rozpustná ve vodě. Kromě toho, že je pevná dovede ve tkáních udržet vlhkost. Když funguje normálně, dodává strukturám i jemnost. 

Ve své podstatě jde tedy o to, abychom tělu dodávali dostatek bílkovin a látek, které podporují tvorbu keratinu. Vitamíny, minerály, stopové prvky a například i některé bylinky pak dovedou ochránit nehet před vysycháním, nebo lámáním. (Protože, ruku na srdce. Nehty jsou velmi namáhané, takže si zaslouží zvýšenou ochranu před poškozením, které bychom na nich mohli napáchat.) Někoho možná napadne, že k vylepšení stavu nehtů stačí pravidelná manikúra a pedikúra a používání olejíčků a krémů. Faktem ale je, že pokud nebudete mít dobrý základ, výsledky samotné péče (ač by byla opravdu ukázková) nebudou valné.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Co by měla obsahovat

Vitamíny na nehty vitamíny na nehty

Naprostým základem je užívání dostatečné porce vitamínů. Buď ve formě normální potravy (u které ale hrozí přijetí nedostatečného množství, nebo jejich nevhodná kombinace), nebo z volně prodejných doplňků stravy, které se dají sehnat na internetu, či v lékárně. U nich je ale zase nutné koukat na recenze a složení. Ne každý doplněk, který se tváří solidně totiž nabízí dobré výsledky. V některých je pak jen velmi málo komplexní spektrum živin. Ale zpátky k celkovému výčtu.

Nehtům uděláte dobře, když jim dáte:

Dopřát si můžete i dostatek proteinů (které se obvykle nacházejí v mase, nebo v luštěninách a mléčných výrobcích) a nenasycené mastné kyseliny omega-3.

Bylinky na nehty bylinky na nehty

Naše předchůdkyně, ale i moderní ženy v různých končinách světa, sahají po některých bylinkách.

Velké popularitě se v tomto ohledu těší:

Kdo chce, ten může tyto bylinky užívat vnitřně (pokud jsou součástí kapek, nebo jiných doplňků stravy v kapslích), nebo zvnějšku. Třeba ve formě masti, nebo krému, který se vetře do nehtového lůžka. Česnek pak stačí rozmačkat, nebo nakrájet na tenké plátky a nechat ho působit. (Často se to doporučuje při řešení různých onemocnění nehtů, jako je například plíseň.)

 

Jak vybrat správnou výživu na nehty?

Už jsme se o tom zmínili v jednom z předchozích odstavců. Ne všechny doplňky stravy na nehty, vlasy a kůži, které si můžete koupit, jsou dostatečně kvalitní. Obsahují například jen jednu, dvě, nebo maximálně tři účinné látky. Nejsou tedy příliš komplexní.

Z toho důvodu si vždy pořádně přečtěte složení, nebo etiketu výrobku. V ideálním případě by měl obsahovat MSM, vitamíny skupiny B, vitamín E, vitamín C, kolagen, L-methionin, L-cystein, přesličku rolní, kopřivu dvoudomou, měď, železo a další složky, které dodají vašemu tělu přesně to, co potřebuje k tomu, aby mohlo začít vylepšovat kvalitu vlasů, nehtů a pokožky. (Buďme k sobě zcela upřímní. Všechny tyto věci jsou pro naše tělo tak trochu marnivost, na které nezávisí jeho přežití. Proto se na nich tělesné změny obvykle projevují nejdříve.)

Úplným pokladem jsou i pivovarské kvasnice, které dodávají buňkám energii pro optimální růst.

jak vybrat výživu na nehty

Vsaďte na přírodní doplňky stravy

Moderní medicína je dobrá věc, ale mnohdy produkuje věci, které se dají nalézt i v přírodě. (Případně si z jejich účinků vybírá jen něco.) Což může způsobit omezené spektrum působení, nebo zatížení životního prostředí. (A tím pádem i lidského těla.) Proto je vždy moudřejší si vybírat doplňky stravy, které respektují přirozené chování jednotlivých látek a dávají mu průchod. 

Takové doplňky stravy poznáte podle toho, že vám kromě vitamínů, stopových prvků a minerálních látek nabídnou i konkrétní bylinky. (Kopřiva dvoudomá, přeslička rolní…) A ve složení nebudou mít nic, co není tělu vlastní. Jelikož hledání vhodného produktu může být tak trochu jako pátrání po jehle, která se zatoulala do velké hromady sena, poradíme vám dlouhodobé užívání doplňku stravy Vlasimo.cz, ve kterém je vše, co je pro silné a krásné nehty potřeba.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes