L-Cystein: Důležitá látka pro vaše vlasy a nehty

Dlouhé a zdravé vlasy a pevné nehty jsou snem mnoha žen po celém světě. Ne každé z nás ale byla dána do vínku vyhovující genetická výbava, která by nám zaručila, že se nám obojího dostane. Než ale začnete propadat panice, že vám není pomoci, zkuste do svého arzenálu zařadit L-Cystein. Protože, věřte tomu, nebo ne, ale ten s vámi udělá hotové zázraky.

Rad a tipů, které vám mají zaručit dobře postupující růst zdravých vlasů a nehtů existuje nespočet. Pravidelným stříháním počínaje, zákazem barvení a fénování konče. Některé dámy už jsou dokonce tak zpracované, že se bojí vzít do ruky i obyčejný kartáč, který potřebují pro pravidelné rozčesávání vlasů. (Pravda, hrubé kartáčování vlasů ihned po umytí je může vytrhnout, či poškodit, ale to není důvod, proč z normálního česání dělat hned dramatickou kovbojku.) Patrně ale neexistuje nikdo, kdo by vám řekl, zda mají tato doporučení na lepší růst vlasů opravdu měřitelný vliv.

I když je správná péče o vlasy a nehty důležitá, nejde o jediný rozhodující faktor, který má na jejich sílu a vitalitu vliv. Velmi důležitá je totiž i správná výživa, ve které by se měl nacházet dostatek zinku, biotinu nebo L-Methioninu. Rozhodně vám neuškodí ani pravidelný přísun L-Cysteinu.

co je to l-cystein

⭐ Co je L-Cystein

L-Cystein je neesenciální aminokyselina, která je velmi důležitá pro stavbu bílkovin. A ne jen tak ledajakých. L-Cystein má přímý vliv na tvorbu keratinu, který je nedílnou součástí našich vlasů a nehtů. Kromě jiného funguje i jako silný antioxidant. Takže se jedná o výborného spojence všech, kteří chtějí dostat do ruky nástroj, který (konečně) funguje. 

Na co dalšího L-Cystein pomáhá?

I když toho o L-Cysteinu zatím příliš nevíme, současné vědecké studie zkoumají jeho vliv na léčbu cukrovky, u které by mohl snížit rezistenci na inzulin. Z jiné nizozemské studie z roku 2009 zase vyplývá, že by mohl mít pozitivní vliv i na léčbu kolitidy. Experiment se ale prováděl na zvířatech. Na výsledky u lidí si tedy nejspíš budeme muset ještě nějaký ten pátek posečkat.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

V neposlední řadě se (zatím) okrajově zkoumaly i jeho antioxidační účinky, které by nás měly chránit před vlivem oxidačního stresu. Jak víme, ten stojí za rychlejším stárnutím a také za rozvojem nejrůznějších civilizačních chorob.

kde najdeme l-cystein

❔ Místa, na kterých se L-Cystein ukrývá

I když zní jméno této aminokyseliny možná trochu exoticky, pravdou je, že se s ní setkáváme každý den. 

V přirozených podmínkách se nachází v:

  • Syrovátce
  • Cibuli
  • Česneku
  • Brokolici
  • Ovsu

Ne každý je ale s česnekem, cibulí a brokolicí kamarád. Zvlášť, když se chystáte na dlouho plánované rande a rozhodně si ho nechcete pokazit nevábným odérem, který se vám bude linout z úst. (A to i přesto, že pozitivní účinky těchto potravin dlouhodobě ctíte.)

Nejlépe proto uděláte, když budete L-Cystein užívat v přírodních doplňcích stavy na vlasy a nehty. Jedná se o nejjednodušší a zároveň nejúčinnější řešení, jak dopřát vašim vlasům správnou výživu.

L-Cystein užívejte v kombinaci s:

Dlouhodobé užívání těchto doplňků stravy zaručí, že se do vašeho těla dostanou ty správné látky a vlasy budou dostatečně vyživené, přestanou padat, lámat se a hlavně porostou rychleji.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes