Víte, jak často si mýt vlasy?

Aby byly naše vlasy za všech okolností krásné a zdravé, musíme je pravidelně umývat. Málokdo z nás ale ví, jak často by to mělo být a jak přesně by to mělo probíhat. Abyste předešli střádání dalších hříchů, podíváme se na to, jak by se to mělo dělat správně.

Když si nějaký čas neumyjeme vlasy, je to na nich znát. Nejen, že jsou mastné u hlavy, což nevypadá ani trochu hezky, ale také mohou být zplihlé a bez lesku. (Ulpí na nich prach a další nečistoty.) Vůbec nemluvíme o tom, že se mohou začít cuchat, nebo se v nich zabydlí nezvaní návštěvníci, kteří se začnou šířit i do našeho okolí.

Aby se tak nestalo, stačí si vlasy pravidelně mýt. Jenže, to se lehko řekne, ale mnohdy hůře udělá. Špatná technika, ale také nevhodná frekvence nám může spíše uškodit.

Víte, jak to dělat správně?

správné mytí vlasů

Jak často si mýt vlasy

Vlasy bychom si měly mýt podle aktuální potřeby. To ale neznamená, že by to mělo být každý den. Jak tomu správně rozumět?

Úplně jednoduše. Většina z nás si umývá vlasy v okamžiku, kdy je na nich jasně patrná mastnota. U někoho to může být den po umytí, u jiného třeba za tři, nebo za čtyři dny. Vše závisí na tom, jak rychle pracují vaše mazové žlázy a také na tom, jaký máte typ vlasů. (Pokud máte hodně mazu a zároveň máte jemné rovné vlasy, progres do délek bude znatelnější než u někoho, kdo má vlasy vlnité a mazové žlázy mu pracují trochu pomaleji.)

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Velký vliv na frekvenci umývání vlasů má i: mytí vlasů bez šamponu

  • Pocení (ve fitku, pod čepicí, přes léto…)
  • Používání stylingových přípravků
  • Ulpívání dalších nečistot (prach atd.)

Samozřejmě, nemá smysl oddalovat umývání vlasů ve chvíli, kdy se vrátíte ze stěhování, z plesu, během kterého jste použily lak, gel a spoustu dalších vlasových přípravků, nebo po pobytu v sauně. Když se ale nic podobného neděje, je vhodné trochu zvolnit. I když si to nejspíš odmítáte připustit, vaše vlasy se mohou více mastit kvůli tomu, že je příliš často myjete. (A ony se tomu vehementně brání.)

Z toho důvodu se naučte mýt si vlasy zhruba za 2-4 dny. Uvidíte, že jakmile se vám podaří tento interval jednou prodloužit, vydrží hezké mnohem dýl.

Správné mytí vlasů

Umývání vlasů je něco jako čištění zubů. I když to děláme všichni, málokdo ovládá správnou techniku. V první řadě je důležité udělat revizi vašich vlasových přípravků. Všechny by měly pocházet ze stejné řady a měly by být na odpovídající typ vlasů.

Co se týče samotného umývání, důležitá je čistá a ne příliš horká voda. Množství šamponu by mělo být spíš menší. Velkou roli při jeho distribuci hraje jeho smíchání s vodou, jejíž dostatek zajistí kvalitnější pěnu. Extrémně důležité je i použití kondicionéru a čas od času i masky. Dávejte si ale opravdu dobrý pozor na to, aby se vám povedlo jejich zbytky dokonale umýt. Po jednom kole šamponování už vlasy znovu nemyjte. V neposlední řadě nezapomínejte, že šampon by měl přijít jen na pokožku hlavy. (Zbytek vlasů umyje jeho oplach.) Kondicionér zase patří jen do délek.

mytí vlasů

Příliš časté mytí

Možná si myslíte, že příliš časté umývání vlasů vám nemůže vůbec nijak uškodit. Pravda je ale zcela někde jinde. Šampon vám může v extrémních případech poničit strukturu vlasového vlákna. Dobře si nedělají ani lidé, kteří si škrábou pokožku hlavy, aby z ní odstranili nečistoty. Velkým strašákem pro vás mohou být i lupy.

Správný šampon na prvním místě

I když trendy dnes směřují k ekologii, nejlépe si vlasy umyjete především v případě, že použijete kvalitní přírodní šampon, ve kterém nejsou sulfáty, parabeny ani silikony. Pokud tápete, jak ten dobrý ve změti těch masově vyráběných poznáte, podívejte se na zadní etiketu a snažte se na ní najít látky, jako je například kofein, šťáva z aloe vera, extrakt z kopřivy, máty a lopuchu, levandule a dalších.

jak často mýt vlasy

Naprostou samozřejmostí při mytí by mělo být i použití přírodního kondicionéru na vlasy ze stejné řady, ve kterém se snažte najít panthenol, kurkumu a kofein.

Aby však vaše péče nepůsobila jen zvenčí, na pomoc si vezměte ještě kvalitní přírodní doplněk stravy na podporu kvality a růstu vlasů, pokožku a nehty, který se postará o to, aby vaše krása stála na solidních základech.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes