Účinky levandule: Jak působí na vlasy?

Levandule je oblíbená bylinka, která obvykle rychle upoutá naši pozornost. Především kvůli své příjemné vůni a fialové barvě, která je potěchou pro oko. Věděly jste však, že levandule může mít pozitivní vliv na krásu vašich vlasů? Pokud ne, se vším důležitým, co byste měly o této bylince vědět, vás seznámíme níže.

Levanduli má většina z nás spojenou s oblastí Provence. Ve skutečnosti se jí ale daří i v Česku. Stačí si zajet do Jihomoravského kraje, kde se nachází obrovský lán levandulového pole, kvůli kterému sem jezdí lidé jak z blízkého okolí, tak z okolních regionů. (Právě v Jihomoravském kraji totiž panují pro pěstování této rostliny ideální podmínky.)

Co se týče využití levandule v našem běžném životě, většinou po ní saháme při nespavosti. Ve skutečnosti nám ale tahle rostlina dovede nabídnout zajímavých benefitů ještě mnohem víc, proto se na ně zaměříme níže.

Jaké jsou její nejlepší účinky? A jak působí na vlasy? Přečtěte si více v článku.

levandule účinky

Na co vše je levandule dobrá?

Levandule se obvykle spojuje s podporou spánku a s redukcí úzkostí. Z toho důvodu se z ní dělají vonné esence a bylinné pytlíky, které se dávají do postele.

Také ale může podporovat:

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Mnoho žen také levanduli používá jako prostředek proti hmyzu. Pro některé nezvané návštěvníky je totiž vůně levandule opravdu dost intenzivní, takže se vám raději vyhnou obloukem. (Proto ji můžete pěstovat třeba na balkoně, nebo na okně. Pomůže ale i kvalitní vonný olej.)

levandule na vlasy

Levandule na vlasy

Schválně jsme vynechali jeden její benefit, o který jde v tomto článku především. Konkrétně hovoříme o tom, že levandule má za některých okolností pozitivní vliv i na kvalitu vašich vlasů.

Speciálně by se na ni měly zaměřit ženy, které trpí na vypadávání vlasů. Také může pomoci ženám, které trpí alopecií, a které se ji snaží dostat za použití všech myslitelných prostředků pod kontrolu.

Ve spojení s dalšími bylinkami může navíc masírování pokožky hlavy levandulovým olejem podpořit růst vlasů. (V tomto ohledu se ho vyplatí smíchat s rozmarýnovým olejem, tymiánovým olejem a olejem z cedrového dřeva.)

Dále vám může levandule v péči o vlasy nabídnout:

  • Antimikrobiální účinky
  • Redukci kožních zánětů
  • Nádhernou vůni, díky které si vás každý snadno zapamatuje

Jak ji správně používat? používání levandule šampon

Nejlepším způsobem jak levanduli zahrnout do své pečující rutiny je používání přírodního šamponu, který ji má ve svém složení. V ideálním případě v něm hledejte i další bylinky, které mají dobrý vliv na růst a celkový vzhled vlasů.

Zmínit můžeme například:

A mnoho dalších.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes