Zdravá a krásná pleť? Výživa je na prvním místě

I když si to mnozí nepřejí slyšet, stav pleti je naší vizitkou. Zdravá a krásná pleť je snem mnohých žen. Musíme se o ni z toho důvodu náležitě starat. Kdo si ale myslí, že mu k tomu postačí jeden dražší krém, ten nemůže být dál od pravdy. Krása vychází zevnitř, takže se musíte zaměřit i na kvalitu vašeho jídelníčku. Víte, co by v něm rozhodně nemělo chybět?

Už několik desetiletí nám vládne kult mládí, který nás nutí utrácet horentní částky za kosmetiku a další péči, která má zvrátit výskyt prvních vrásek. Ve skutečnosti vám ale sebelepší kosmetika nemusí moc pomoci, protože na chování pokožky má vliv i to, co každý den jíte. Pokud si dopřáváte mastné pokrmy, pijete málo vody a nemáte v jídelníčku dostatek vitamínů, nelze očekávat, že budete vizuálně mladší.

Níže se proto podíváme, na co byste se měli více zaměřit.

co škodí pleti příčiny

Co škodí naší pleti?

Lidské pokožce škodí celá plejáda věcí. V první řadě, hodně lidí zapomíná na úplné základy, mezi které patří pravidelné čištění pokožky dvakrát denně. Večer z tváře umyjete make-up a další nečistoty, ráno ji pak stejným způsobem očistíte od odumřelých buněk. Dále se má dvakrát denně aplikovat krém, který je vhodný pro váš typ pokožky, a krém s ochranným faktorem, který chrání kůži před agresivním UV zářením. (Rozdíl při nošení krému s UV ochranou neuvidíte hned, ale až za několik let, kdy budete vypadat ve srovnání se svými vrstevníky mladší.)

Dále zapomeňte na:

  • Umývání obličeje teplou vodou
  • Vymačkávání pupínků
  • Používání agresivních přípravků (typicky hovoříme o jedlé sodě a citronu, což má údajně čistit ucpané póry)

Jak mít zdravou a krásnou pleť?

Důležitou součástí péče o pleť je i váš každodenní pitný režim. V ideálním případě by měl každý z nás vypít 2,5 až 3 litry vody. Pokud nemáte obyčejnou vodu rádi, zkuste si do ní nakrájet trochu ovoce a bylinek. Vodu můžete dále doplnit například kefírem a čajem. Na slazené nápoje a alkohol ale raději zapomeňte. Výhodou dobře nastaveného pitného režimu je to, že se budete cítit méně unavení a nebude vás tak často bolet hlava.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Správná výživa pleti

Nyní se zaměříme na potraviny, které obsahují látky, ze kterých má lidská pokožka největší užitek.

krásná pleť správná výživa

Vaše kůže vám poděkuje za přísun:

  • Mořských ryb
  • Avokáda
  • Vlašských ořechů
  • Sladkých brambor
  • Slunečnicových semínek
  • Brokolice
  • Rajčat

Pokud z tohoto výčtu něco jasně vyplývá, tak to, že zdravé zeleninové saláty jsou vaším velkým přítelem.

Vitamíny na pleť

Když se blíže zaměříme na vitamíny a živiny, které má pleť ráda, ve výčtu nesmí chybět nenasycené mastné kyseliny omega-3, které bojují proti zánětům a mají dobrou zvlhčující schopnost. Pro kůži je extrémně důležitý i vitamín E, který dovede bojovat proti volným radikálům, které se nachází ve vnějším prostředí. Mezi důležité antioxidanty patří i vitamín C. Překvapivě je pro kůži důležitý i vitamín K, který si dovede poradit s kruhy pod očima, s pavoučími žilkami (které se dělají hlavně na nohách) a se striemi.

krásná zdravá pleť vitamíny bylinky

Bylinky na pleť

Nemusíte se ale spoléhat jen na vitamíny, nápomocné vám mohou být i bylinky na pleť, které je dovedou vhodně doplnit. Do doplňků stravy pro krásnou pleť, vlasy a nehty se často přidává kopřiva dvoudomá a přeslička rolní. I když to technicky vzato není bylinka, obvykle se používají i pivovarské kvasnice, které obsahují velké množství vitamínů skupiny B. Díky nim mají buňky dostatek energie pro obnovu a růst. (Což je u kůže jednoznačně žádoucí.)

Jak tedy vidíte, výživa je klíčovým pilířem zdravé a krásné kůže. Z toho důvodu se na ni zkuste více zaměřit. Skvělým způsobem, jak tělu dodat to, co potřebuje, je dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na pleť a vlasy, které obsahují komplex vitamínů a bylinek.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes