Jak na správnou péči o pleť – Mějte ji svěží jako za mlada

Péče o pokožku dost zásadně ovlivňuje její vzhled v budoucnu. Nejde ale jen o to, zda tváři a kůži celého těla nabídneme vhodnou kosmetiku, ale také ochranu a vnitřní výživu. Jelikož jde o disciplínu, ve které selhávají ženy (ale i muži) všech věkových kategorií, naučíme vás, jak to dělat správně.

Už přední světové osobnosti historie věděly, že to, jakou máme tvář v mládí nic neznamená. To, jací jsme lidé a jaké jsou naše kvality se ukáže až s postupujícím časem. Zanedbaná péče o kůži není ve dvaceti vidět, ale ve čtyřiceti, nebo dokonce v padesáti už na ní bude patrný každý sebemenší prohřešek. 

Každodenní péče o pleť je mnoha ženami vyhodnocená jako zbytečná. Případně řada z nás netuší, jaké přípravky má používat. (A to jak z hlediska typu pleti, tak věku.) Když vezmeme v úvahu ještě nekvalitní výživu, která je prostá vitamínů a zkrášlujících bylinek, je docela pravděpodobné, že si kvůli své lehkomyslnosti budete jednoho dne sypat popel na hlavu. Případně budete hledat kontakt na spolehlivou kosmetičku, či estetického chirurga.

Jelikož je vždy lepší, když můžeme zůstat takové, jaké nás stvořila příroda, prozradíme vám pár tipů, které vám konečně pomohou odhalit, kde děláte chybu.

zásady správné péče o pleť

Zásady správné péče o pleť

Péče o mladou pleť, nebo o tu stárnoucí, vyžaduje něco zcela jiného. Některé věci ale zůstávají stejné. Nehledě na to, kolik svíček jste měly na posledním dortu. Jedním z prvních a poměrně častých prohřešků (zvlášť u mladších dívek a žen) je absence odličování. Kromě toho, že neodlíčená řasenka a make-up zamaže polštář to vede k ucpávání pórů, nebo dokonce k většímu vypadávání řas. Před ulehnutím do postele se tedy vždycky zbavte veškerého make-upu. Vzhledem k tomu, že dnes máme k dispozici dvoufázové prostředky, které si hravě poradí i s voděodolným líčením, nebo měkké odličovací rukavice na opakované použití, investujte do sebe pět minut a všeho se zbavte.

Dalším mínusem, který je pro mnoho žen společný je úplné vynechání denního a nočního krému, který se má aplikovat každý den. Bez toho otevíráte dveře vráskám, ale i dalším problémům. (Jako je třeba poškození od smogu a sluníčka.)

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Nejčastější chyby v péči o pleť chyby v péči o pleť

Pokud si myslíte, že to byl finální výčet všech pekelností, nemohly byste být dál od pravdy. Svou kůži trápíme i dalšími věcmi a často o

 tom vůbec nevíme.

Mezi přešlapy rozhodně patří:

  • Používání nevhodné kosmetické péče (místo krému na suchou pokožku používáme ten na mastnou a aknózní atd.)
  • Nedostatečná hydratace
  • Nízká, nebo chybějící ochrana proti slunečnímu záření
  • Kouření a pití alkoholu
  • Málo spánku
  • Špatně zvolený jídelníček

Jak pečovat o pleť?

Trochu si to zrekapitulujme. Jednou z prvních zásad správné péče o pokožku je odličování a pravidelné používání správného denního a nočního krému. Nehledě na roční období také používejte krémy s UV faktorem. (V zimě stačí nižší, například SPF 15, přes léto alespoň SPF 30.) Také se vyvarujte kouření, nadměrného popíjení alkoholu a probdělým nocím. Pijte hodně vody a dopřejte si dostatek vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. Bát se nemusíte ani bylinek.

Z vitamínů vaší pleti prospěje vitamín C, komplex vitamínů skupiny B (a speciálně bak biotin), vitamín E, vitamín D a vitamín K. Z bylinek se na kůži hodně doporučuje přeslička, kopřivaheřmánek (zklidňuje podráždění od slunečního záření), skořice, zelený čaj, kurkuma a červený jetel. Tyto složky si můžete dopřávat buď samostatně, nebo ve formě vícesložkových doplňků stravy, které mají pozitivní vliv i na normální vzhled nehtů a vlasů.

jak pečovat o pleť

Péče o problematickou pleť

Hodně žen bojuje s problematickou pokožkou, která má sklony k akné, černým tečkám a cystám. Což není jen krajně neestetické, ale i nebezpečné. Když se zánět rozjede, může hodně bolet. A také může způsobit velmi vážnou infekci. Co se s tím dá dělat?

Nejprve se ujistěte, že používáte správný typ kosmetiky. Ta by měla být jasně určená na problematickou pleť. Oproti jiným ženám u vás existuje celkem vysoká pravděpodobnost, že tu, která by vám vyhovovala, nenajdete v drogerii, ale spíše v lékárně. Důležité je pro vás i pravidelné čištění pleti. A to dvakrát denně. Ideálně přípravky bez alkoholu. Abyste předešly obtížím, můžete chodit pravidelně na kosmetiku a používat zinkovou mast. Dobré jsou i pleťové přípravky se sírou a s kyselinou salicylovou. Rozhodně si pupínky nemačkejte!

Péče o suchou pleť péče o suchou pleť

Suchá pleť vás může potrápit z mnoha různých důvodů. Jednou z hlavních příčin je genetika, kvůli které má kůže permanentně menší procento hydratace. Také to ale může být vina atopie, nebo ekzému.

Nejprve je tedy důležité vědět, z jakého důvodu je vaše kůže šupinatá a podrážděná. V případě, že jí chybí vlhkost, poradíte si svépomocí. Když ale půjde o nějakou kožní chorobu, je na místě se spojit s kožním lékařem, který stanoví diagnózu a předepíše léčbu. Její součástí mohou být kortikoidy, ale také vám může doporučit přírodní péči o pleť. (Jde většinou o kosmetické značky, které mají hypoalergenní přírodní kosmetiku.) 

Oproti ženám s problematickou pletí si vybírejte přípravky pro suchou a citlivou pleť. Ty nejlepší neobsahují alkohol, ani klasické mýdlo. Zároveň dávejte dobrý pozor na ochranu před sluncem a na to, aby mělo tělo neustálý přísun vhodných tekutin typu bylinkový čaj, nebo voda. Naprosto určitě se pak také vyvarujte přehnanému peelingu. Používejte výhradně ty, které obsahují jemnější abrazivní částečky a nanášejte ho maximálně jednou do týdne.

Péče o zralou pleť

Nakonec se společně podíváme na to, jaká specifika má péče o zralou pleť. V první řadě je důležité vědět, že jak stárneme, ubývá nám kolagen a oslabují se elastinová vlákna, které drží tvar našich kontur. Proto si vybírejte vyživující přípravky, které obsahují kolagen, vitamín C (podporuje tvorbu kolagenu, omlazuje a je to zároveň antioxidant) a koenzym Q10. Sáhnout ale můžete i po sérech, které obsahují peptidy a kyselinu hyaluronovou. (V Asii je dokonce moderní šnečí sliz.) 

Tyto lásky se postarají o to, aby se kůže méně opotřebovávala. Taktéž je důležité dbát na důkladné odličování a na používání krémů s ochranným faktorem. Pokud i přesto nejste se stavem své pokožky úplně spokojená, zkuste obličejovou jógu, nebo masáže obličeje. (Na internetu existuje spousta návodů, takže je zvládnete provádět každý den doma.) 

péče o zralou pleť

V případě, že jsou škody z dřívějška hodně velké, nebo se nechcete smířit s tím, že nikdo nemládne, můžete vyzkoušet málo invazivní metody estetické medicíny, jako je například laser, nebo vpíchnutí kyseliny hyaluronové. Oproti botoxu je pro naše tělo přirozená. Takže se nemusíte bát deformací, nebo snížené citlivosti tváře. (Na druhou stranu, postupem času se vstřebá, takže je nutné tuto proceduru opakovat.)

Ve všech případech je pak samozřejmě důležitá výživa bohatá na vitamíny a bylinky. Kromě pestré stravy vyzkoušejte český doplněk stravy Vlasimo, který si posvítí i na krásu vašich vlasů a na sílu vašich nehtů.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes