Kofein na vlasy: Kdy a jak pomůže?

Správná péče o vlasy je občas pro mnohé z nás záludná. Všude kolem nás se totiž nachází široké spektrum látek, které mohou mít na vzhled a kvalitu vlasů pozitivní vliv, ale není vůbec jednoduché se v jejich účincích nějak smysluplně vyznat. Víte, jaké výhody může nabídnout kofein na vlasy?

Když se řekne kofein, většina lidí si automaticky vybaví ranní pití kávy, která je postaví na nohy a udrží jejich mysl bystrou a čilou během pracovního dne. Kofein se v poslední době skloňuje i v oblasti hubnutí, protože ve spalovačích tuku a v doplňcích stravy může v malém množství přispět ke zrychlení metabolismu.

Už jste ale někdy slyšeli něco o tom, že se kofein dá používat i v péči o vaše vlasy, které pak mohou být krásnější a zdravější?

Pokud ne a chcete vědět víc, pak určitě pokračujte ve čtení následujících několika odstavců.

co je kofein

Co je to kofein?

Kofein je pojmenování alkaloidu, který má schopnost stimulovat centrální nervovou soustavu. Jelikož je poměrně rozšířený, považuje se za nejběžnější světovou drogu. Kofein se nemusí nacházet jen v kávě. Kofein obsahují některé čaje a v určitém smyslu ho obsahuje i kakao. (Do stejné rodiny jako kofein patří látka zvaná theobromin.) Kofein najdeme i ve fazolích a v guaraně.

Kofein působí močopudně. Také dovede zlepšit naši bdělost. Při jeho nadměrné konzumaci ale může přijít nespavost. V neposlední řadě, kofein nemusí být vhodný pro osoby, které trpí onemocněním kardiovaskulárního systému.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Účinky kofeinu na vlasy

Jelikož toho víme o kofeinu poměrně hodně, nemělo by vás překvapit, že našel využití i v kosmetickém průmyslu. Kromě toho, že se přidává do některých přípravků na pleť (typicky na tmavé kruhy pod očima), přidává se i do některých vlasových šamponů, masek a vod.

Mezi jeho největší klady v tomto ohledu patří:

  • Podpora růstu vlasů
  • Zjemnění vlasů
  • Lesk vlasů
  • Redukce šedých vlasů (v tom smyslu, že oplach z kávy může vlasy trochu obarvit)

kofein účinky

Jak správně používat kofein na vlasy?

Pokud se vám myšlenka používání kofeinu na vlasy zamlouvá, můžete si vybrat z několika způsobů, jak jej lze na vlasy aplikovat. Stačí si tedy vybrat takovou metodu, která vám svým charakterem vyhovuje nejvíce.

Kofeinový šampon kofeinový šampon na vlasy

Kofeinové šampony na vlasy mohou používat jak ženy, tak muži. Dokonce se dají běžně sehnat v drogeriích a v lékárnách.

Kofein v tomto případě působí na lepší prokrvení vlasové pokožky, díky čemuž by se mělo k vlasům dostat více živin, které jsou potřebné pro jejich růst a pěstěný vzhled. Také je může dobře posílit a zjemnit, takže se budou snáze upravovat a budou působit hezky upraveně a zdravě.

Kofeinový šampon však může kromě této látky obsahovat i další složky přírodního původu, které mají pozitivní vliv na vzhled a sílu vlasů. Ve složení se snažte najít například i šťávu z aloe vera, extrakt z kopřivy, lopuchu, levandule a další. Po každém mytí také použijte kvalitní přírodní kondicionér s kurkumou, kofeinem a panthenolem, který vlasy připraví na další úpravu, podpoří jejich lesk, sílu a bezproblémové rozčesávání.

kofeinová maska na vlasy Kofeinová maska na vlasy

Po internetu a v drogeriích se dají sehnat i kofeinové masky na vlasy, které by měly podpořit lesk a zdravý vzhled vašich vlasů. Některé masky se mohou aplikovat i ke kořínkům, čímž opět podpoří prokrvení pokožky hlavy.

Kofeinovou masku na vlasy si ale můžete vyrobit i doma. Budete potřebovat ¼ hrnku kokosového oleje a 1 lžíci kvalitní kávy. Následně tuto směs zahřejte na nízkou teplotu a jednou týdně ji aplikujte na vlasy. Před použitím ji nezapomeňte nechat vychladnout. (V ideálním případě si pak vlasy schovejte pod koupací čepici a nechte masku působit alespoň 15 minut.)

Kofeinové tonikum kofeinové tonikum

Pokud máte svoji ověřenou rutinu a hledáte nějaký jednoduchý způsob, kterým byste ji mohli trochu vylepšit, kupte si kofeinové vlasové tonikum, které se dá používat i do suchých vlasů.

Kofeinové tonikum se obvykle nanáší ke kořínkům vlasů. Poté může z vaší strany následovat jemná masáž hlavy, která ještě více podpoří prokrvení pokožky. Nezapomínejte ale na to, že abyste viděli nějaký účinek, musíte tonikum používat dlouhodobě.

Co je tedy nejlepší?

Jak už navíc bylo řečeno, jen vnější péče o vlasy pro jejich zdravý a hezký vzhled obvykle nestačí. Proto je vhodné přírodní vlasové šampony s kofeinem a dalšími přírodními látkami doplnit ještě o pravidelné používání přírodního kondicionéru a o dlouhodobé užívání doplňku stravy na podporu růstu vlasů. Stejně jako u šamponu a kondicionéru si vybírejte takový, který obsahuje komplex několika látek, které se podporují ve svých účincích. Na etiketě proto hledejte pivovarské kvasnice, přesličku rolní, kopřivu dvoudomou, vitamíny skupiny B, MSM a další.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes