Domácí masky na vlasy: Známe 3 nejlepší recepty

Vlasy jsou pro řadu žen velice důležitým atributem krásy. Ačkoliv jde ve své podstatě o mrtvou tkáň, její stav okolí napovídá kolik je nám let, jestli jsme zdravé a pořádné, a zda se o sebe dostatečně staráme. Říkáte, že vašim vlasům toho k dokonalosti celkem hodně chybí? V tom případě vyzkoušejte některou z domácích DIY masek, které jim znovu dodají krásu a šmrnc.

O vlasech se říká, že jsou korunou ženské krásy. Proto se je snažíme barvit, stříhat a různě tepelně upravovat, abychom ukázaly, že naše vlasy jsou ve své nejlepší formě. Pravda je ale taková, že i když máme vlasy na hlavě (skoro) všichni, rozhodně to z nás nedělá experty na to, jak se o ně správně starat. Kdyby to tak bylo, tolik žen by neřešilo jejich nadměrné vypadávání, lámání a nepoddajnost.

Ačkoliv na kvalitu a hustotu vlasů má ve velké míře vliv naše genetická informace, tím, jak se o ně staráme, jí můžeme buď pomoci, nebo ji můžeme ještě více podkopat. (Takže vzhled vlasů bude ještě horší.)

Jelikož vlasy nepotřebují jen pravidelné mytí a česání, níže vám doporučíme několik receptů na domácí vlasové masky, které lze aplikovat alespoň jednou za týden.

kdy pomůže maska na vlasy

Kdy pomůže maska na vlasy?

Šampon a kondicionér už pravděpodobně používáte. Proč byste ale měla sáhnout po masce na vlasy? Je to jednoduché. Masky na vlasy obvykle obsahují látky, které vlas vyživují do hloubky. Podle typu masky a typu vašich vlasů jim mohou dodat i hydrataci, nebo mohou redukovat množství nového kožního mazu. (Pokud se pravidelně aplikují na pokožku hlavy.)

Každá maska je jiná, takže ji můžete mít na hlavě 20 minut, ale i po dobu několika hodin. Hodně populární jsou i speciální masky na spaní. Pokud se vám ale nechce spát celou noc v koupací čepici a ráno nemáte čas na umývání vlasů, je vhodnější ji mít na hlavě od odpoledne do večera.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

3 recepty na domácí masky na vlasy

 

Hořčičná maska na vlasy hořčičná maska na vlasy

Budete potřebovat:

Příprava této masky je velice jednoduchá. Obě ingredience důkladně promíchejte v misce,  následně tuto směs natřete na vlasy a jemně ji vmasírujte do pokožky hlavy. Poté ji nechte působit alespoň 30 minut. Následně můžete masku umýt šamponem a vysušit vlasy ručníkem.

Tato maska by měla podporovat růst vlasů.

 

kávová maska na vlasy Kávová maska na vlasy

Budete potřebovat:

  • 1 lžičku ricinového oleje
  • 1 lžičku kokosového oleje
  • 1 lžíci instantní kávy
  • 2 lžíce bílého jogurtu

Ricinový a kokosový olej zahřejte na nízkou teplotu. Následně k nim přidejte kávu, kterou necháte cca 2 minuty pracovat. Nakonec přidejte jogurt a masku aplikujte do délek a na pokožku hlavy. Nechte působit alespoň 30 minut a pak vlasy umyjte šamponem.

Tato maska podporuje růst a zdravější vzhled vlasů.

 

Avokádová maska na vlasy avokádová maska na vlasy

Budete potřebovat:

  • 1 avokádo
  • 2 lžíce kokosového oleje

Dužinu z avokáda rozmačkejte vidličkou. Poté přidejte kokosový olej a vše důkladně promíchejte. Aplikujte masku na vlasy, zakryjte je koupací čepicí, a nechte pracovat po dobu 30 minut. Poté si vlasy důkladně umyjte šamponem.

Tato maska je ideální pro suché a zničené vlasy.

Ačkoliv je vnější péče o vlasy důležitá, mnohem důležitější je vaše vnitřní výživa, která dá vlasům dobrý základ pro normální vzhled a růst. Vyzkoušejte dlouhodobé užívání českého doplňku stravy VLASIMO®, který obsahuje široké spektrum pro vlasy prospěšných látek. Když ho navíc doplníte občasnou aplikací masky, brzy byste měly zaznamenat první pozitivní rozdíly.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes