Jak mít husté vlasy? Babské rady, bylinky a střihy

Krásné, dlouhé, lesklé a hlavně husté vlasy jsou snem mnoha žen. Pravda je ale taková, že pokud je nemáte v genetické výbavě, můžete se stavět doslova na hlavu a nikdy nedosáhnete vzhledu, který vídáte na předních stránkách časopisů a na sociálních sítích. Je ale předem všechno ztraceno?

Své vlasy mnoho žen vnímá jako problematickou partii. Nejen, že nemusí chtít růst. Také bývají matné, nebo různě poškozené. Najít ale vhodný způsob péče o ně není vždycky snadné. Ve hře je totiž hned několik faktorů. A ovlivnit z nich lze pouze určitou část.

Na co vliv bohužel nemá nikdo z nás, je genetika. Pokud máte v rodině slabé a řídké vlasy se sklonem k maštění, nepočítejte s tím, že se vám po čase na hlavě objeví okouzlující husté vlny. A naopak. Na druhou stranu, ovlivnit můžete svoji každodenní stravu a péči o vlasy. I když se to jeví jako málo, se správnými technikami dosáhnete nejlepších možných výsledků.

Takže, jak na to?

jak mít husté vlasy

Jak na husté vlasy?

Husté vlasy si nelze vyčarovat na objednání. Což je možná trochu škoda. Majitelky slabých a řídkých vlasů by ale neměly propadat panice. I ony totiž mohou přispět k tomu, aby se jejich stav o něco zlepšil. 

V první řadě se pokuste:

  • Jíst dostatek proteinů
  • Používat šetrnější barvy na vlasy
  • Omezit působení tepla
  • Používat správné druhy hřebenů a kartáčů

Možná to bude znít divně, ale rozhodně nedocílíte hustých vlasů tím, že budete pracovat na tom, aby vám v hojné míře vypadávaly ty, které už na své hlavě máte. Je docela dobře možné, že vaše vlasy by byly naprosto v pořádku. Ale když jsou neustále zničené a vypadávají, váš účes se jeví jako méně objemný. 

Babské rady, jak na husté vlasy jak na husté vlasy babské rady

Když se zbavíte svých zlozvyků, které dovedou oslabit i velmi odolné kadeře, můžete vyzkoušet triky našich babiček. Některé ženy nedaly v minulosti dopustit na vlasové masky a zábaly s vajíčky. Je ale potřeba dávat pozor, aby se neumývaly horkou vodou. Sražená vejce ve vlasech mít doopravdy nechcete. 

Velmi dobrý efekt na vlasech dělají i zábaly z olivového oleje. Opět ho naneste na pokožku hlavy a do délek a nechte ho působit pod ručníkem. Tentokrát si dávejte záležet na kvalitě šamponování. Jinak půjdete do práce, nebo do školy s neatraktivně slepenými pramínky.

Modernější rady pak zahrnují masku na vlasy z avokáda. Je to tedy na vás a vašich preferencích, kterou z metod se rozhodnete zvolit.

Bylinky na husté vlasy

Z bylinek, které se na husté vlasy doporučují nejčastěji, bychom jmenovali kopřivu dvoudomou, nebo přesličku rolní. Zkusit můžete i zázvor, ibišek nebo rozmarýn.

jak ostříhat husté vlasy

Jak ostříhat husté vlasy

Stříhání hustých vlasů je občas trochu fuška. Protože nůžky nemusí pojmout jejich objem. Proto je určitě vhodnější objednat se ke zkušené kadeřnici, která vám vlasy profesionálně sestříhá do požadované délky. Doma hrozí, že si na koncích uděláte zuby a vlasy nebudou všude stejně dlouhé. Což by mohlo celkový dojem z jinak pěkných vlasů dost zásadně pokazit. 

Péče o husté vlasy

Účes pro husté vlasy by měl podpořit jejich pěstěný vzhled. Nebudete totiž světu ukazovat na odiv otrhané konečky, které vlasům (nejen opticky) ubírají objem. Tento střih by se měl neustále obnovovat. A to v řádu několika týdnů. 

Dále je důležité, abyste měly zdravě sestavený jídelníček. Zapomeňte na fast food, který je možná cool, ale vašemu tělu dodá jen prázdné kalorie a spoustu tuku. Místo něj si dopřejte jídla, která jsou bohatá na bílkoviny. Šlápnout vedle nelze ani s ovocem a zeleninou, s ořechy či s luštěninami. 

účesy střihy pro husté vlasy

Střihy pro husté vlasy

Střihy pro husté volte spíše sestříhané. A to nejen v létě. Husté vlasy mají větší objem a jsou těžší. Takže vám v nich může být teplo a nemusí být snadné je za běžných okolností upravit. Pokud máte navíc vhodný tvar vlasové linie, můžete si dokonce dovolit i velmi hustou (delší) ofinu. Která je velmi šik!

Ke změně péče o vlasy přidejte i dlouhodobé užívání bylinek, vitamínů a dalších živin, které jsou pro zdraví vlasů klíčové. Pokud se bojíte, že nezvládnete pokrýt jejich doporučený denní příjem, vyzkoušejte doplněk stravy VLASIMO®.