Bylinky na vlasy: Přírodní řešení pro jejich zdraví a krásu

Vlasy jsou indikátorem našeho mládí a zdraví. Je proto pochopitelné, že se řada z nás snaží, aby vypadaly co nejlépe. Ovšem, abychom dosáhly vytyčeného cíle, často se to neobejde bez bylinek na růst vlasů. Stačí ty, které známe od našich babiček, nebo je lepší vyzkoušet ajurvédské bylinky na vlasy, mezi které patří i pískavice řecké seno? Na to se mrkneme v následujícím článku.

Ačkoliv v televizi slýcháváme ledacos, vlasy jsou (stejně, jako třeba nehty) mrtvá tkáň. Její primární funkcí je ochrana hlavy před ztrátou tepla. A případná ochrana před přímým slunečním zářením, které pro nás bývá aktuální hlavně v létě. 

S rozvojem společnosti jsme však původní úlohu vlasů přestali jako lidé vnímat. Místo toho jsme jim začali přisuzovat estetický a mnohdy i erotický účel. Ať už chcete mít vlasy krásné kvůli svému vlastnímu dobrému pocitu, nebo je chcete mít hezké kvůli tomu, že by takové být měly, zkuste osvědčené bylinky pro husté vlasy.

Pokud nevíte, které to jsou, představíme vám je v následujících několika odstavcích.

bylinky pro husté vlasy

Zdravé vlasy přírodní cestou

Hodně žen se při péči o vlasy spoléhá na vlasové přípravky, které se prodávají v drogeriích, lékárnách a v kadeřnických salonech. Což sice není nutně špatně, ale je potřeba myslet na to, že největší podíl na kvalitě vlasů má (kromě genetiky) naše vnitřní výživa. Kosmetika je ve své podstatě jen takovým doplňkem. Navíc, jak se říká i v mnoha jiných oblastech života, méně je někdy více. Čím méně chemických látek v přípravcích je, tím méně budou vaše vlasy zatěžované. Proto je velmi žádoucí obrátit se na přírodní prostředky. Ačkoliv například neexistují žádné konkrétní bylinky na mastné vlasy, které by se daly vnitřně užívat, vhodný by pro vás mohl být například bylinný vlasový oplach, kterým je polijete poté, co je budete mít umyté šamponem.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

bylinky na mastné vlasy

Nejlepší bylinky na vlasy

Bylinek, které mají na vlasy pozitivní vliv, existuje spousta. Abychom však nedělali lexikon o několika stranách, nabízíme vám přehled nejzajímavějších bylinek na vlasy, na které se vyplatí zaměřit.

byliny na vlasy Pivovarské kvasnice

Ačkoliv nejde v pravém smyslu o bylinku, jednou z nejzajímavějších ingrediencí v doplňcích stravy na kůži, nehty a pleť, jsou pivovarské kvasnice. Jde o přísadu, která se používá v pivovarnictví při vaření piva. 

Do doplňků stravy se pivovarské kvasnice přidávají proto, že obsahují velké množství živin. Jsou v nich proteiny. Dále bychom v nich našli chrom, selen, železo či zinek. Z vitamínů pak obsahují komplex vitamínu B. Vzhledem k tomu, že tělo všechny tyto živiny potřebuje pro zajištění energie a další procesy (např. růst buněk), má jejich konzumace pozitivní dopady na vzhled vaší kštice.

Přeslička rolní

přeslička rolní na vlasy

Dalším supermanem je přeslička rolní. V minulosti se používala jako diuretikum. V současné době se ale nejčastěji doporučuje na problémy s vypadáváním vlasů. Také může podporovat jejich sílu a pružnost, takže by neměly být tak náchylné k lámání, či k mechanickému poškození.

Kopřiva dvoudomá

Naši předkové se v otázce péče o vlasy hodně spoléhali i na účinky kopřivy dvoudomé, která roste jak na našich zahradách, tak na volných prostranstvích. Naše babičky jí připisovaly schopnost čistit krev. Také může mít pozitivní dopad na problémy s vypadáváním vlasů. A to ať už se ji rozhodnete používat vnitřně, nebo jako vlasový oplach po mytí.

Nezapomeňte na vitamíny

Vlasy jsou silně závislé na tom, jaké tělu dodáme vitamíny a další živiny. Je jasné, že pokud se budeme odbývat, tělo si ty, které má k dispozici, ušetří pro životně důležité orgány a na vlasy a nehty se vůbec nedostane řada. Je proto v našem vlastním zájmu, aby měl náš organismus všeho dostatek. 

Rozhodně nic nepokazíte, pokud si dopřejete potraviny bohaté na vitamín C a na vitamín E. Oba jsou považovány za antioxidanty, které bojují proti předčasnému stárnutí. Vitamín C navíc zlepšuje využitelnost kolagenu a železa. Dále mějte dostatek vitamínů skupiny B, které buňkám dodávají energii k růstu. Sáhnout lze ale i po zinku.

Součástí vaší péče by měla být změna vašeho životního stylu. Ta by měla zahrnovat dostatek čerstvých a minimálně zpracovaných potravin. Jelikož ale nikdo není dokonalý a někdy máme chuť si dát i něco, co není vyloženě zdravé, tělu můžete dodat co je potřeba z doplňku stravy na vlasy Vlasimo.cz.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes