Šampon na růst vlasů: Jak vybrat správně a kdy pomůže?

Přírodní šampon na vlasy má své místo na poličkách v mnoha koupelnách. Někdy ale na nějaký dojde až ve chvíli, kdy hledáme šampon na rychlejší růst vlasů. I když totiž růst vlasů závisí hlavně na kvalitě vnitřní výživy, některé složky mohou stimulovat lepší prokrvení pokožky a tím pádem i růst vlasů. Které složky poukazují na nejlepší šampon na růst vlasů? Na to se zaměříme níže.

Péče o vlasy nebývá jednoduchá. Zvlášť, pokud je trápí nějaký konkrétní problém. Může jít třeba o vypadávání, o suché vlasy, nebo o jejich pomalý růst. Většina lidí dělá velkou chybu v tom, že se spoléhají jen na kosmetické přípravky. Kvalita vlasů přitom závisí hlavně na tom, co si každý den položíme na talíř.

Je ale pravda, že přísun proteinů, vitamínů, minerálů a dalších důležitých látek, lze vhodně doplnit speciálním šamponem na podporu růstu vlasů. Obvykle se na etiketách takových šamponů objevuje kofein, ale vlasům může prospět i široké spektrum dalších přísad.

šampon pro růst vlasů

Kdy pomůže šampon na růst vlasů?

Každý člověk má kvalitu a hustotu vlasů danou geneticky. Pokud tedy nemáte ve své DNA hodně silné a objemné kadeře, nelze očekávat, že se k takovému výsledku dopracujete sebelepší péčí. Na druhou stranu, není nutné házet pomyslnou flintu do žita. Pokud budete postupovat správně, můžete dosáhnout dobrého výsledku i u slabých a řidších vlasů.

Co se týče šamponů na růst vlasů, hodí se je používat, pokud zaznamenáte jejich nadměrnou ztrátu. (Pro představu, průměrně člověku vypadne 100-150 vlasů za den.) Abyste se ujistili, že je s vámi všechno v pořádku, doporučujeme, abyste se objednali na velkou zdravotní prohlídku k vašemu ošetřujícímu lékaři. Vlasy totiž nepadají nadměrně jen kvůli nedostatku výživy a stresu, ale také třeba kvůli neodhaleným problémům se štítnou žlázou.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Jak vybrat správný šampon?

I když kvalitní šampon nemusí být drahý, je důležité, aby splňoval několik kritérií, která zajistí, že mytí vlasů bude maximálně šetrné a účinné. V první řadě by dobrý šampon na podporu růstu vlasů neměl obsahovat sulfáty Sodium Lauryl Sulfate (SLS) a Sodium Laureth Sulfate (SLES). Také se snažte vyhnout silikonům a parabenům. Kromě toho, že tyto látky mohou dráždit pokožku hlavy, mohou přispívat k lámání vlasů. Hodně důležité je i to, že ženy s jemnými vlasy mohou při používání přírodních šamponů bez těchto látek zaznamenat redukci maštění.

Které látky v něm nesmí chybět?

Kofein už jsme zmínili v jednom z předchozích odstavců. Na podporu růstu vlasů ale může mít pozitivní vliv i mnoho dalších ingrediencí přírodního původu. 

Na etiketě sledujte bylinné extrakty z: šampon na růst vlasů látky bylinky

 • Máty
 • Chmele
 • Lípy
 • Lopuchu
 • Kopřivy
 • Konopí
 • Pohanky
 • Levandule

Celkem populární je i silice bergamotu a šťáva z aloe vera.

Pokud to není poprvé, co se zajímáte o použití přípravků na podporu růstu vlasů, víte, že z některých výše uvedených ingrediencí se dělají speciální vlasové vody, které se používají na suché, ale i na vlhké vlasy. Nemyslíte si ale, že je lepší vyzkoušet sílu několika bylinek současně?

šampon na rychlejší růst vlasů aloe vera

Jak používat šampon?

jak používat šampon

Abyste docílili co nejlepších výsledků, je určitě dobré si osvojit tipy pro správné umývání vlasů. Pokud to není nezbytně nutné, vlasy si neumývejte každý den. (Naopak platí, že čím méně si musíte vlasy v týdnu umývat, tím lépe.) Šampon se vždy aplikuje na pokožku hlavy. Pokud nepoužíváte stylingové přípravky, které by bylo třeba důkladně umýt, stačí, když šampon necháte při oplachování stéct do délek.

Také dávejte dobrý pozor na správnou teplotu vody. Vlasům neprospívá, pokud je voda příliš horká. Aby pak byly vlasy připravené pro další úpravy a styling, umývání vlasů zakončete aplikací přírodního kondicionéru, který taktéž podpoří jejich bezproblémové rozčesávání, sílu a lesk. Ve složení takového přípravku hledejte především kofein, kurkumu a panthenol.

Mezi další tipy, které můžete vyzkoušet, patří:

 • Používání speciálního ručníku na vlasy z mikrovlákna (v něm by měly být vlasy zabalené jen 10 minut, nikdy vlasy ručníkem netřete)
 • Schnutí vlasů na vzduchu (pokud máte ekzém, nebo jiné kožní potíže, můžete si fénem vysušit kořínky vlasů a délky nechat uschnout na vzduchu)
 • Velmi šetrné česání (vlasy nikdy nečesejte, pokud jsou úplně mokré, mohlo by je to poškodit)

Jak tedy začít? Aby vašim vlasům opravdu nic nechybělo, nezaměřujte se jen na vnější péči, ale zapracujte i na kvalitě své vnitřní výživy, která by měla zahrnovat dostatečné množství vitamínů (vitamíny skupiny B, vitamín D, vitamín E, vitamín A, vitamín C…), minerálů a dalších živin (zinek, železo, MSM, pivovarské kvasnice…) a bylinek (přeslička rolní, kopřiva dvoudomá…). Když budou mít vlasy pro svůj růst a sílu optimální základ, o který se postarají kvalitní doplňky stravy, používání přírodních šamponů a kondicionérů bude mít o to lepší výsledky.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes