Šampon na růst vlasů: Jak vybrat správně a kdy pomůže?

Přírodní šampon na vlasy má své místo na poličkách v mnoha koupelnách. Někdy ale na nějaký dojde až ve chvíli, kdy hledáme šampon na rychlejší růst vlasů. I když totiž růst vlasů závisí hlavně na kvalitě vnitřní výživy, některé složky mohou stimulovat lepší prokrvení pokožky a tím pádem i růst vlasů. Které složky poukazují na nejlepší šampon na růst vlasů? Na to se zaměříme níže.

Péče o vlasy nebývá jednoduchá. Zvlášť, pokud je trápí nějaký konkrétní problém. Může jít třeba o vypadávání, o suché vlasy, nebo o jejich pomalý růst. Většina lidí dělá velkou chybu v tom, že se spoléhají jen na kosmetické přípravky. Kvalita vlasů přitom závisí hlavně na tom, co si každý den položíme na talíř.

Je ale pravda, že přísun proteinů, vitamínů, minerálů a dalších důležitých látek, lze vhodně doplnit speciálním šamponem na podporu růstu vlasů. Obvykle se na etiketách takových šamponů objevuje kofein, ale vlasům může prospět i široké spektrum dalších přísad.

šampon pro růst vlasů

Kdy pomůže šampon na růst vlasů?

Každý člověk má kvalitu a hustotu vlasů danou geneticky. Pokud tedy nemáte ve své DNA hodně silné a objemné kadeře, nelze očekávat, že se k takovému výsledku dopracujete sebelepší péčí. Na druhou stranu, není nutné házet pomyslnou flintu do žita. Pokud budete postupovat správně, můžete dosáhnout dobrého výsledku i u slabých a řidších vlasů.

Co se týče šamponů na růst vlasů, hodí se je používat, pokud zaznamenáte jejich nadměrnou ztrátu. (Pro představu, průměrně člověku vypadne 100-150 vlasů za den.) Abyste se ujistili, že je s vámi všechno v pořádku, doporučujeme, abyste se objednali na velkou zdravotní prohlídku k vašemu ošetřujícímu lékaři. Vlasy totiž nepadají nadměrně jen kvůli nedostatku výživy a stresu, ale také třeba kvůli neodhaleným problémům se štítnou žlázou.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem - podpořit růst vlasů, zmírnit vypadávání a výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT RŮST VLASŮ

Které látky v něm nesmí chybět?

Kofein už jsme zmínili v jednom z předchozích odstavců. Na podporu růstu vlasů ale může mít pozitivní vliv i mnoho dalších ingrediencí přírodního původu. 

Na etiketě sledujte bylinné extrakty z: šampon na růst vlasů látky bylinky

 • Máty
 • Chmele
 • Lípy
 • Lopuchu
 • Kopřivy
 • Konopí
 • Pohanky
 • Levandule

Celkem populární je i silice bergamotu a šťáva z aloe vera.

Pokud to není poprvé, co se zajímáte o použití přípravků na podporu růstu vlasů, víte, že z některých výše uvedených ingrediencí se dělají speciální vlasové vody, které se používají na suché, ale i na vlhké vlasy. Nemyslíte si ale, že je lepší vyzkoušet sílu několika bylinek současně?

šampon na rychlejší růst vlasů aloe vera

Jak používat šampon?

jak používat šampon

Abyste docílili co nejlepších výsledků, je určitě dobré si osvojit tipy pro správné umývání vlasů. Pokud to není nezbytně nutné, vlasy si neumývejte každý den. (Naopak platí, že čím méně si musíte vlasy v týdnu umývat, tím lépe.) Šampon se vždy aplikuje na pokožku hlavy. Pokud nepoužíváte stylingové přípravky, které by bylo třeba důkladně umýt, stačí, když šampon necháte při oplachování stéct do délek.

Také dávejte dobrý pozor na správnou teplotu vody. Vlasům neprospívá, pokud je voda příliš horká.

Mezi další tipy, které můžete vyzkoušet, patří:

 • Používání speciálního ručníku na vlasy z mikrovlákna (v něm by měly být vlasy zabalené jen 10 minut, nikdy vlasy ručníkem netřete)
 • Schnutí vlasů na vzduchu (pokud máte ekzém, nebo jiné kožní potíže, můžete si fénem vysušit kořínky vlasů a délky nechat uschnout na vzduchu)
 • Velmi šetrné česání (vlasy nikdy nečesejte, pokud jsou úplně mokré, mohlo by je to poškodit)

Jak začít? Vyzkoušejte dlouhodobé užívání doplňku stravy Vlasimo.cz v kombinaci s přírodním šamponem na podporu růstu vlasů.

Jak začít? Začněte co nejrychleji používat přírodní šampony na podporu růstu vlasů s obsahem výše zmíněných látek. Podporu šamponu můžete zefektivnit užíváním přírodních doplňků stravy na vlasy.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem - podpořit růst vlasů, zmírnit vypadávání a výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT RŮST VLASŮ

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes