Co pomůže na roztřepené konečky vlasů?

Krásné a zdravé vlasy jsou ty, které se lesknou a nemají roztřepené konečky. Pak mohou být jakkoliv dlouhé. Ale dojem z nich bude vždy neupravený a možná i trochu nepořádný. Tipy, jak na roztřepené konečky vlasů, vám proto nabídneme níže.

Roztřepené konečky vlasů trápí nejednu ženu. Jen uvažte. Když se konce poškodí, vlasy nejdou pořádně rozčesat a neustále se zacuchávají. Navíc, poškozené konce mohou odpadnout. Kvůli čemuž jsou vlasy opticky u konečků řidší. A vypadají kratší. 

Kromě toho, roztřepené konečky mohou snižovat naše pečlivě budované sebevědomí. Jak tedy dát lámavé vlasy opět do latě?

O tom si promluvíme níže.

jak na roztřepené konečky vlasů

Jak roztřepené konečky vznikají?

Roztřepené konečky se mohou objevit ve chvíli, kdy jsou vlasy dlouhodobě suché. Kvůli ztrátě hydratace jsou mnohem náchylnější k lámání, trhání a k dalšímu poškození. Suché vlasy se sklonem k roztřepeným konečkům vnímáme i v extrémním počasí. Například v létě vlasy zápolí se suchým vzduchem, přímým slunečním svitem a vysokou teplotou. (A například i solí.) 

Vysušené vlasy lze mít i následkem:

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

  • Fénování
  • Kulmování a žehlení
  • Barvení

Z toho důvodu je extrémně důležité dbát na to, abyste svým vlasům z dlouhodobého hlediska poskytovaly co nejlepší a nejšetrnější péči.

Jak jim předejít?

V první řadě byste se měly starat o to, aby měly vaše vlasy dostatek vláhy. Ta jim propůjčí pružnost i zdravý lesk. Pokud nevíte, jak na to, zkuste si přestat odbarvovat, nebo barvit vlasy. Pokud se toho nemůžete vzdát, kupujte si kvalitnější barvy na vlasy se šetrnějším přírodním složením.

domácí maska na vlasy roztřepené konečky

Také před jakoukoliv tepelnou úpravou nezapomínejte na sprej, který chrání vlasy před působením tepla. A s teplým stylingem to moc nepřehánějte. V létě by se vám mohl hodit i sprej na vlasy s UV filtrem. Jeho výhodou je mimo jiné to, že chrání barvu před předčasným blednutím.

Co na roztřepené konečky?

Lámavé vlasy s roztřepenými konečky si zaslouží extra porci pozornosti. V první řadě byste si měly koupit kvalitní vlasovou kosmetiku, která vlasům dodá hydrataci během každého mytí. Šampony a kondicionéry navíc obsahují i vyživující látky, které opravují a zpevňují strukturu vlasu. Ale co dál?

Maska na roztřepené konečky banánová maska na vlasy

Alespoň jednou týdně byste si měly na vlasy aplikovat masku. Masky bývají plné vitamínů a dalších látek, které proniknou i do hlubších vrstev každého jednoho vlákna. Vlasy pak vypadají upraveněji a také toho mnohem více vydrží. 

Na domácí banánovou masku proti roztřepeným konečkům budete potřebovat: 1 banán, 1 lžíci olivového oleje

Banán rozmačkejte vidličkou v misce. A přidejte k  němu olivový olej. Opět společně rozmačkejte. Tuto směs si pak vetřete do délek a konečků svých vlasů. Dejte si na vlasy koupací čepici a nechte masku působit 10-15 minut. Vlasy poté umyjte tak, jak jste zvyklé.

Šampon na roztřepené konečky

S šampony na roztřepené konečky opatrně! Nejprve si důkladně přečtěte jejich složení. Pokud jakýkoliv šampon z drogerie tvrdí, že dokáže zachránit i zničené konečky, nevěřte mu. I když to zní pěkně.

Řada takových šamponů funguje na principu toho, že vlas obalí silikonem. Tím pádem se opticky zacelí. To ale neznamená, že je původní vlas zdravý. Je stále roztřepený. Jen to není vidět. Proto raději sahejte po přípravcích, které dodávají vlasům hydrataci a bojují proti vzniku roztřepených konečků. Což lze.

Výživa na vlasy co na roztřepené konečky šampon výživa

Stále jsme mluvily jen o tom, jak o sebe pečovat zvnějšku. Neměly bychom se ale nechat uchlácholit tím, že to pro krásné a pěstěné vlasy stačí. Nikoliv. Stejně důležitá je i vnitřní výživa. Ta může stimulovat růst nových vlasů. Takže, když se ostříháte, bude u vás existovat mnohem větší pravděpodobnost, že vám zkrácené prameny zase rychle dorostou. Na které živiny se ale přednostně zaměřit?

Třeba na:

Zanevřít byste neměly ani na kvalitní zdroje bílkovin. Pokud vám nechutná maso, nebo ho nejíte z etických důvodů, mějte v jídelníčku sóju, cizrnu a další zdroje rostlinných proteinů. Z bylinek na vlasy by vám mohla vyhovovat kopřiva dvoudomá a přeslička rolní. Bylinky, spolu s vitamíny a dalšími živinami, najdete v kvalitních doplňcích stravy na vlasy.

jak si sama ostříhat konečky

Jak si sama ostříhat konečky?

Zastřihovač roztřepených konečků bohužel neexistuje. Proto se musíme spolehnout na vlastní ruce a nůžky. Ideální je, pokud si vlasy rozdělíte na pěšinku uprostřed. A vlasy narovnáte (na nízkou teplotu) žehličkou. Poté vezměte gumičku na vlasy a vlasy stáhněte pod bradou do utaženého culíku. Zkontrolujte, do jaké výše jsou vlasy zničené a nad touto úrovní je ustřihněte. S pomocí hřebenu začistěte zuby. Vlasy si učesejte tak, jak jste zvyklé. A pak už jen s pomocí hřebenu zarovnejte konečky do stejné délky. 

Co z toho plyne? Že krásných vlasů lze docílit jen správnou péčí o ně a dostatečnou výživou. Pokud pro sebe chcete udělat něco malého navíc, zkuste dlouhodobé užívání doplňku stravy VLASIMO®, který obsahuje vitamíny a bylinky.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes