Jak mít dlouhé vlasy a urychlit jejich růst? Známe řešení

Pomalu rostoucí vlasy jsou problémem mnoha žen, které touží po husté a bohaté hřívě. Ačkoliv za kvalitu vlasů může v první řadě genetika, mnohdy jim škodíme tím, že se o ně nestaráme tak, jak by to v ideálním případě potřebovaly. Jaké jednoduché kroky v péči o ně můžete zkusit ještě dnes? Jak mít dlouhé vlasy?

Vlasy jsou ve své podstatě mrtvá tkáň. (Umíte si představit, jak by vás jinak bolelo každé jejich stříhání?) V rámci lidského těla má ale důležitou funkci, protože chrání hlavu před zimou a před přímým svitem sluníčka. Ve společnosti se pak vlasům připisuje i estetická funkce.

Je proto pochopitelné, že se ženy snaží o to, aby byly jejich vlasy vždy v perfektní kondici. To se jim ale vždycky nedaří, protože vlivem různých faktorů může docházet k jejich poškozování a nadměrnému vypadávání.

Co vše můžete udělat, aby se situace zlepšila? Na to se podíváme níže.

jak dlouho rostou vlasy

Proč vaše vlasy rostou pomalu?

Řada lidí má pocit, že jim vlasy skoro vůbec nerostou. Také mohou pozorovat, že jim vlasy vyrostou vždy jen do určité délky a dál se jim už nechce. V první řadě může mít na vlasy negativní vliv špatný stav konečků, které mají při velkém poškození tendenci se lámat. (A tím pádem dochází k dlouhodobému zkracování vlasů.) Z toho důvodu je vhodné si je pravidelně zkracovat. Druhý problém může být zapříčiněn přirozeným životním cyklem vlasů.

Vlas v průběhu svého života prochází třemi fázemi. Anagen trvá od 2 do 8 let. Jde o stav, kdy vlasy aktivně rostou. (Těhotné ženy jsou v této fázi po celou dobu těhotenství, proto si mohou všimnout toho, že mají jejich vlasy jinou kvalitu.) Catagen je fáze, ve které vlasy zůstávají po dobu 4-6 týdnů. V této chvíli už dál nerostou, ale zatím nevypadnou ven. Telogen je poslední fáze, v průběhu které vlasy padají. Toto období obvykle trvá 2-3 měsíce.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Za jak dlouho dorostou vlasy?

Průměrná rychlost růstu vlasů se pohybuje kolem 1,27 cm za měsíc. Za rok by vám tedy mělo narůst 15,24 cm nových vlasů.

jak mít dlouhé vlasy

3 tipy, jak mít dlouhé vlasy

Zlepšete péči o své vlasy

jak na dlouhé vlasy péče o vlasy Prvním krokem je úprava péče o vlasy. Pokud si je pravidelně odbarvujete, fénujete a žehlíte, je velmi pravděpodobné, že jsou poškozené a vysušené. Když už to musí být (zvlášť tepelná úprava), vždy na vlasy používejte speciální přípravky, které je chrání před vysokými teplotami.

Dále myslete na to, že byste si neměly umývat vlasy každý den. Tím své vlasy jen zbytečně zatížíte. Při umývání vlasů také šamponujte jen kořínky a vlasy u hlavy. Délky zvládne vyčistit stékající šampon při oplachování. Voda by také neměla být příliš horká. Minimálně jednou týdně také používejte vlasovou masku.

 

 

přírodní šampon na dlouhé vlasy Používejte přírodní šampony a kondicionéry

Pokud to alespoň trochu jde, používejte přírodní šampony a kondicionéry, které jsou vhodné pro váš typ vlasů. Mnoho z nich obsahuje látky, které mají pozitivní vliv na růst vlasů. Jmenovat bychom mohli kofein, nebo extrakt z kopřivy dvoudomé. Přírodní kosmetika na vlasy si dovede poradit i s dalšími problémy, například s lupy a vypadáváním. Stačí se podívat na šampony s březovou vodou a na šampony s lopuchem.

 

 

Vsaďte na přírodní doplňky stravy vitamíny a bylinky na dlouhé vlasy

Žádná vnější péče nebude stačit, když budete zapomínat na svou vnitřní výživu. (Protože vlasy potřebují z něčeho růst.) Skvělou volbou jsou kvalitní doplňky stravy na vlasy, které obsahují řadu pro vlasy důležitých živin. Ty dodají vašim vlasům všechny důležité látky.

V jejich složení hledejte:

A mnoho dalších látek, ze kterých mohou kromě vlasů těžit i vaše nehty a pleť. Skvělým pomocníkem je v tomto ohledu český doplněk stravy VLASIMO®, který podpoří růst vlasů, omezí jejich padání a pomůže postupně zvětšit jejich objem.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes