Co na zničené vlasy a jak je zachránit?

Vlasy nás chrání před chladem, ale i před svitem slunce na hlavu. Dnes mají ale i estetickou funkci. Díky nim dokážeme rozeznat zdraví, kvalitu péče nebo věk. Co když ale děláte všechno možné, ale i přesto se potýkáte se zničenými vlasy?

Vlasy korunují náš vzhled. Pravdou ale je, že i když se všichni snažíme, jen málokdo doopravdy tuší, jak se o ně starat. Stačí se rozhlédnout po ulici a kolem sebe uvidíte lidi s otrhanými, přesušenými či dokonce s ošklivě umaštěnými prameny. (A jejich řady chce dobrovolně rozšířit jen málokdo.)

Řada žen se přitom pokouší dostat je pod kontrolu. Každý měsíc zkoušíme jiný šampon a doufáme, že tenhle už to nadělení, které máme na hlavě, konečně spraví. Poměrně oblíbené jsou i různé vlasové zábaly. Problém se zničenými vlasy ale většinou i tak přetrvává.

Co s tím?

co na zničené vlasy

Příčiny zničených vlasů

Vlasy mohou být zničené z mnoha různých příčin. Velký vliv na to má ale i naše chování, které lámání buď podpoří, nebo ho omezí. V první řadě nelze úplně vyloučit vliv stresu. Ten může mít negativní vliv i na jejich padání. Z toho důvodu je důležité dbát na svou psychickou pohodu.

Dále vlasům nedělá dobře nadměrný styling. Když vlasy agresivně češete, používáte nevhodné gumičky, které navíc hodně utahujete a máte neustále v ruce lak na vlasy, gel a další stylingové vymoženosti, vlasy to mohou jednoduše vzdát. Dobře jim ostatně nedělá ani časté působení tepla, které pochází z rozpálené kulmy, nebo žehličky.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Zničené vlasy po prodloužení

Možná se budete divit, ale vlasy si můžete zničit i tím, že si je necháte prodloužit. Příčesky vlasy zatěžují. Problematická mohou být i místa, na kterých jsou spoje. Kromě toho, že vlasy mohou být zničené, mohou i trvale vypadnout. (Pokud nevěříte, zkuste si představit ten tlak, kterému čelí vlasové folikuly, za které je prodloužený pramen vlasů přivázán.) 

zničené vlasy po prodloužení

Nejlepším řešením po sundání příčesku je:

 • Intenzivní vlasová péče
 • Absence teplého stylingu
 • Důkladné pročesávání vlasů dobrým typem kartáče (ty šetrnější budou pro vlasy dozajista lepší)
 • Nošení vlasových přípravků s UV filtrem
 • Spaní na hedvábném polštáři

V případě přetrvávajících potíží byste měly zamířit k dermatologovi, který vám dá další užitečné instrukce.

 

Zničené vlasy odbarvováním

jak zachránit zničené vlasy odbarvováním

Zničené vlasy po melíru jsou poměrně časté. Peroxid totiž vyžírá z vlasů pigment. Takže významně narušuje jejich přirozenou strukturu. Z toho důvodu se zesvětlování vlasů příliš nedoporučuje. Když už k němu ale dojde, alespoň vlasům poskytněte náležitou péči.

Ta by měla zahrnovat:

 • Vlasové zábaly a masky
 • Nošení přípravků na vlasy s UV filtrem
 • Používání bezoplachových kondicionérů
 • Omezení teplého stylingu
 • Pravidelné zastřihávání konečků
 • Oplachování vlasů studenou vodou

Jak na zničené vlasy

Výše uvedené rady samozřejmě nezahrnují všechny způsoby péče o poškozené a zničené vlasy. Existují například speciální šampony, či domácí masky na zničené vlasy. Jelikož si každý z těchto tipů zaslouží svůj prostor, věnujeme jim samostatnou kategorii.

Masky na zničené vlasy

Zničené vlasy potřebují kvalitní výživu. Správné látky dovedou vlas uhladit, dodat mu hydrataci či doplnit jeho poškozenou strukturu. Nemusíte si ale kupovat drahé vlasové masky v obchodě. Kvalitní péči vlasům dodáte i prostřednictvím domácích masek na zničené vlasy.

domácí maska na zničené vlasy

Avokádová maska na roztřepené konečky: ½ avokáda, ½ hrnku olivového oleje

Rozmačkejte avokádo vidličkou a smíchejte ho s olivovým olejem. Tuto směs následně aplikujte do délek vlasů. Nechte ji působit půl hodiny a pak ji důkladně smyjte.

Obnovující banánová maska: 1 banán, ½ hrnku olivového oleje

Banán rozmačkejte na pyré a posléze ho smíchejte s olivovým olejem. Masku pak aplikujte i na pokožku hlavy a po celé délce vlasů. Nechte ji působit 10-15 minut.

Jogurtová maska pro neposlušné vlasy: 1 hrnek bílého jogurtu, 1 lžíce olivového oleje

Smíchejte obě ingredience a aplikujte je na vlasy. Po 10 minutách masku umyjte teplou vodou.

Šampon na zničené vlasy

Dalším druhem záchrany jsou šampony na zničené vlasy, které se dají sehnat v drogerii, či v kadeřnickém salonu. Pokud vám smíme radit, raději bychom sáhli po šamponech z profesionálních kadeřnických řad. Ty obyčejné nemusí mít tak velkou účinnost. Kadeřník vám navíc dobře poradí v tom, co vaše vlasy potřebují nejvíce.

Při výběru se zaměřte zejména na přírodní složení šamponů. V jejich obsahuje hledejte látky, jako je kofein, šťáva z aloe vera, extrakty z máty, kopřivy nebo konopí. Přírodní šampon je vhodné doplnit kondicionérem ze stejné řady. V tom by neměla chybět kurkuma, panthenol a kofein. Tato kombinace zajistí maximální výživu vlasů zvenku.

šampon na zničené vlasy

Přírodní doplňky stravy

Péči nelze vlasům poskytovat pouze zvenčí. Aby vám mohly vyrůst nové a silnější, měly byste jim dát i dobrou vnitřní výživu. Ideální volbou je cílená změna jídelníčku. Ten by měl být bohatý na čerstvé ovoce, zeleninu, luštěniny a na kvalitní proteiny. Ovšem, ruku na srdce. Zhřešit může čas od času každý. V takové situaci by vám mohl být užitečný vícesložkový doplněk stravy na vlasy VLASIMO®.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes