Jak si odbarvit vlasy tak, aby se nezničily?

Řada žen touží po světlých vlasech. Ale mají smůlu. Genetika jim totiž nadělila tmavě hnědou nebo dokonce černou barvu kadeří. A tak přichází na scénu nejrůznější odbarvovače. I když jsou účinné, pravdou je, že vám mohou vaše vlasy celkem snadno zničit. Proto se podíváme, jestli nelze vsadit na nějaké přírodnější metody a jak na odbarvení vlasů doma.

Světlé vlasy se v dávných dobách považovaly za znak mládí. (Všichni víme, že barva vlasů postupem času tmavne.) Kromě jiného, v některých společnostech (včetně té naší) jsou světlé vlasy spíše vzácností.

V moderní době naštěstí nemusíme nad svou přírodní barvou vlasů příliš naříkat. Máme k dispozici nepřeberné množství produktů na vlasy, které nám pomohou zesvětlit naši korunu krásy za jedno odpoledne.

Jelikož ale není klasické zesvětlování vlasů příliš šetrné, níže se podíváme na to, jak ho dělat správně. A také se mrkneme i na jeho přírodnější alternativy.

jak si odbarvit vlasy

Jak si správně odbarvit vlasy?

Před odbarvováním vlasů je potřeba mít důkladně pročtený správný postup. V opačném případě si vlasy spálíte, nebo vám dokonce vypadají. A to rozhodně nechcete. Dále je potřeba zjistit, v jaké jsou vaše vlasy kondici. Pokud jsou zničené, nějaké odbarvování pro vás nepřipadá v úvahu. (Vlasy by to nemusely zvládnout.) V ideálním případě by měla vlasy zesvětlovat zkušená kadeřnice, která tomu rozumí.

Pokud se rozhodnete zesvětlovat vlasy doma, budete potřebovat zesvětlovač, šampon a vodu, minutku, na které si nastavíte čas, fialový šampon, který vás zbaví žlutých a zelených odlesků, rukavice, pláštěnku, misku a štětec na barvu a další udělátka, která vám usnadní práci.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Před odbarvením si vlasy rozdělte na sekce, se kterými budete postupně pracovat. Aby byl výsledek rovnoměrný, mějte po ruce někoho, kdo vám bude v průběhu odbarvování pomáhat. Nakonec si přečtěte návod na krabičce a aplikujte zesvětlovač na vlasy. Nechte ho působit po stanovenou dobu a pak ho umyjte středně teplou vodou a šamponem. Aby se předešlo nadměrnému poškození, na vlasy co nejdříve aplikujte pečující masku nebo intenzivní pečující kúru.

Šetrné a přírodní odbarvení vlasů

Většina žen sahá při odbarvování po peroxidu, který má velmi silné účinky. Věděly jste ale, že odbarvit se lze i přírodními způsoby?

šetrné a přírodní odbarvení vlasů

Zkuste:

  • 2 lžíce citronové šťávy smíchané s 1 lžící vody
  • 2 hrnky heřmánkového čaje se ¼ hrnkem citronové šťávy
  • ¼ hrnku jablečného octa se ¼ hrnkem heřmánkového čaje a malým množstvím čerstvé citronové šťávy
  • ¼ hrnku surového medu s ½ hrnkem destilované vody, 1 lžící skořice a 1 lžící olivového oleje

U přírodních odbarvovačů a barev na vlasy je potřeba počítat s tím, že nezvládnou takové zesvětlení/změnu barvy jako klasické výrobky na vlasy, které si koupíte v drogerii nebo v kadeřnickém salonu. Možná je také budete muset aplikovat častěji, aby byl poznat viditelný rozdíl. I tak se ale hodí některou z těchto metod při nejbližší příležitosti vyzkoušet.

Jakým způsobům se vyhnout?

Největší škody na vašich vlasech může způsobit hydrogen peroxid. Zvlášť ten, který je hodně silný. (Známe to, málokdo je ochoten v dnešní době na něco čekat, tak proč rovnou nejít na vlasy s nejsilnějším kalibrem?)

Při práci s peroxidem myslete na to, že se slabším sice budete stahovat barvu delší dobu, ale vlasy nebudou s největší pravděpodobností tak poškozené, jako po jednorázovém použití nejsilnějšího peroxidu, který seženete.

péče o odbarvené vlasy

Péče o odbarvené vlasy

Odbarvené vlasy potřebují hodně hydratace. Z toho důvodu je potřeba častěji myslet na aplikaci vlasových masek a opravujících kúr. Vhodné jsou i pravidelné vlasové zábaly z olivového, kokosového nebo arganového oleje, které po pár hodinách na hlavě umyjete šamponem.

Dále používejte vlasové přípravky, které v sobě mají zabudovaný ochranný faktor proti slunečnímu záření. Taktéž se vyhýbejte tepelnému stylingu. V neposlední řadě také vyzkoušejte doplněk stravy VLASIMO®, který dodá vašim vlasům vše, co potřebují pro zdravý a pěstěný vzhled.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes