Arganový olej na vlasy a pleť: Jaké má účinky?

Žijeme v době, která na nás klade zvýšené nároky. Nejen z hlediska výkonu, ale také našeho pěstěného vzhledu. Kdo to rychle nepochopí a dlouho se o sebe nestará, ten pak bojuje s předčasným stárnutím pokožky a s vlasy, které buď padají, nebo jsou prosté jakéhokoliv náznaku vitality a života. A přesně na tohle je dobré použití arganového oleje!

Jsme toho každý den svědky. Neustále jsou nám předkládané mladé a vyretušované modelky a fotografie celebrit, které prošly filtrem. Je pak tedy celkem snadné začít propadat depresím ze vzhledu svého zevnějšku. A to i když se o sebe důkladně a pravidelně staráte. Natož, když se rozhodnete nechat věci přírodě a začnete vše dohánět až po zpozorování hlubších vrásek a nevzhledných chuchvalců vlasů, které pravidelně vytahujete z odpadního odtoku.

Hodně žen nám bude nejspíš kontrovat, že péče o zevnějšek není zadarmo. Což je samozřejmě pravda. Na druhou stranu, změny životního stylu lze odstartovat už jen třeba tím, že se zaměříte na podobu svého jídelníčku. Také nemusíte běhat pro drahé krémy a šampony do drogerie. Mnohdy vám totiž tu nejlepší službu prokáže vysoce univerzální (nejen) jedlý arganový olej. Navíc, vzhledem k tomu, že míst, kde koupit arganový olej existuje nespočet, můžete ho mít doma ještě dneska večer.

Víte, co tohle exotické tekuté zlato dokáže?

co je to arganový olej

Co je arganový olej

Arganový olej je jeden z rostlinných olejů, který se nachází v plodech argánie trnité. Jeho nejvýznamnějším producentem je Maroko. (Kvůli tomu se mu často říká tekuté marocké zlato.) To, jak bude arganový olej využit se posuzuje podle toho, zda je výrobek určený pro potravinářské, nebo kosmetické účely. Což je vždy uvedeno na obalu výrobcem. 

Účinky arganového oleje

účinky arganového oleje

Arganový olej má velmi zajímavé složení. Najdeme v něm například vitamín A, vitamín E a vitamín F. Z dalších látek bychom mohli jmenovat také tokoferoly, nebo karoten.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Díky tomu všemu arganový olej dokáže:

  • Bojovat proti zánětům a oxidačnímu stresu
  • Udržet normální stav srdce
  • Chránit pokožku před projevy stárnutí
  • Podporovat hojení ran
  • Skvěle hydratovat (jak vlasy, tak pokožku)
  • Fungovat jako prevence strií
  • Zlepšovat stav pokožky, která trpí akné

Jde tedy o učiněný zdroj krásy, který rozhodně není radno vynechávat ze své pečující rutiny.

Arganový olej na vlasy

Arganový olej má v péči o vlasy jen velmi těžko zastupitelnou roli. V případě, že máte suchou pokožku hlavy ho lze na ni aplikovat jako zábal. Také vyživuje konečky a délky vlasů. V neposlední řadě ho využijete i během vlasového stylingu. Stačí si nanést trochu oleje do dlaní a uhladit jím odstávající neposedné vlásky. V případě aplikace masek a zábalů na pokožku hlavy však dávejte dobrý pozor na to, aby se dobře umyl šamponem. Jinak budou vlasy nehezké a mastné. Vedlejším účinkem pravidelného používání tímto způsobem může být prevence vypadávání vlasů.

arganový olej na vlasy

Arganový olej na pleť

Zkusit můžete i arganový olej na obličej. Díky tomu předejdete vyššímu stupni poškození kůže od slunečního záření. (Je ale samozřejmě i nadále důležité používat krémy s UV faktorem a chránit se před spálením.) Další výhodou je, že hydratuje pokožku, což obvykle vede k pomalejší tvorbě vrásek. 

Vysvobozením by mohl být arganový olej i pro muže a ženy, kteří trpí na akné. Vzhledem k tomu, že dovede potlačovat záněty, zkuste ho nanášet dvakrát denně po dobu jednoho měsíce. Poté by mělo být viditelné první zlepšení. V případě hubnutí, přibírání na váze nebo těhotenství pak arganovým olejem potírejte místa, na kterých lze očekávat vytvoření strií.

arganový olej na pleť

Jak používat arganový olej

Pokud nemáte s používáním arganového oleje dosud žádnou zkušenost, nejprve vyzkoušejte, zda na něj nemáte alergii. (Ač to není běžné, tak se to u citlivějších lidí někdy stává.) Test proveďte tak, že si malé množství oleje nanesete na vnitřní stranu zápěstí. Pokud se po dobu několika hodin nic nestane, mělo by být všechno v nejlepším pořádku a je možné ho použít. 

Způsob použití arganového oleje pak závisí na tom, kam ho budete dávat. Pokud na obličej a tělo, vždy ho dávejte na mírně navlhčenou pokožku a před kontaktem s ní ho proměte v ruce, tak, aby se zahřál. Také ho lze vetřít do vlasové pokožky a nechat ho působit po dobu 30-60 minut. Stejně postupujte i v situaci, kdy ho budete dávat do délek. (Pro lepší efekt vlasy zabalte do ručníku, teplo zvyšuje účinnost vstřebávání.) Malé množství oleje pak můžete vetřít do konečků, nebo do délek před odchodem z domova. Díky tomu budou vlasy uhlazené a lesklé.

Aby se účinek arganového oleje na vlasy a pleť znásobil, dodávejte tělu dostatečnou výživu. Dobrou volbou je dlouhodobé užívání českého doplňku stravy Vlasimo, který obsahuje široké spektrum vitamínů a bylinek.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes