Co znamenají pupínky ve vlasech? Příčiny a léčba

Na to, že máte čas od času pupínky na tvářích, jste si už tak nějak zvykli. Kůže se ale nachází na všech vnějších částech těla, takže se vám mohou udělat i pupínky ve vlasech. Co mohou znamenat? A dá se jich nějak zbavit?

Lidská kůže je pokrytá póry, které umožňují odvádět pot z těla. Kůže navíc obsahuje mazové žlázky, které mají za úkol předcházet jejímu vysoušení. Často se stává, že se póry ucpou (například potem, nečistotami…) a dojde k výsevu pupínků a akné.

Je proto jasné, že pupínky nemusí být výsadou vašeho obličeje, ale mohou se vám jednoho dne objevit i ve vlasech. I když v nich nemusí být vidět, svědění vám může způsobovat nepohodlí, kvůli kterému můžete mít problém soustředit se na to, co máte zrovna dělat.

Lze si s tím nějak poradit?

co znamenají pupínky ve vlasech příčiny

Co znamenají pupínky ve vlasech?

Pupínky ve vlasech mohou vznikat z mnoha různých příčin. Někdy může jít o pouhé podráždění, když použijete nevhodný pečující přípravek, nebo o ucpání pórů, které vzniká i na jiných částech těla. Nelze ale zcela vyloučit, že jde i o něco mnohem vážnějšího. Z toho důvodu je vhodné navštívit zkušeného dermatologa, který se na vás podívá a stanoví vám správnou diagnózu.

Nejčastější příčiny

Velmi záleží na tom, jaký problém se podaří vašemu lékaři objevit. 

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Podle typu pupínků může jít o:

Na základě správné diagnózy vám pak lékař doporučí nejvhodnější způsob léčby.

svědivé vodnaté pupínky ve vlasech akné

Svědivé pupínky ve vlasech

Červené pupínky ve vlasech mohou znamenat akné. Neberte je ale na lehkou váhu, protože může jít i o příznak rakoviny kůže. Určitě běžte s tímto problémem k lékaři co nejdříve. Rakovina kůže je totiž, při včasné diagnostice, velmi dobře léčitelná.

Vodnaté pupínky ve vlasech

Pokud máte na hlavě pupínky, které jsou naplněné hnisem, může jít o projev zánětu vlasových váčků. Mezi další příznaky tohoto problému patří bolest a vytékání zapáchajícího hnisu. I tento stav by měl vidět odborník. V porovnání s rakovinou ho ale zvládnete podle jeho instrukcí vyřešit i v domácích podmínkách.

Akné ve vlasech

Problémy vám může činit i akné ve vlasech, které vzniká obdobně, jako jakékoliv jiné akné na těle. Stačí, když dojde k ucpání póru, který nemůže dýchat a vylučovat olej a nečistoty, a neštěstí je na světě. Mnohdy k jeho vzniku stačí, když si na vlasy nanesete velké množství stylingových přípravků, kvůli kterým nemůže kůže správně dýchat.

léčba co pomůže na pupínky ve vlasech

Jak léčit pupínky na hlavě?

Pro svůj vlastní klid se objednejte k dermatologovi. Pokud je problém chronický, nebo jinak vážný, řiďte se jeho plánem léčby. (To platí například při léčbě lupénky, rakoviny kůže atd.) 

Pokud se ukáže, že za vašimi problémy s kůží na hlavě stojí špatná pečující rutina, zkuste používat méně stylingových přípravků a častěji si umývejte vlasy. Určitě není vhodné používat suché šampony, které mohou vést ke zhoršení vašich problémů. (Stříkáte si do vlasů velmi jemný prášek, který může podporovat další ucpávání pórů.) Pokud už po něm musíte sáhnout, nedělejte to příliš často.

Také nezapomeňte na to, že krása pokožky a vlasů souvisí se správnou životosprávou. V ideálním případě se tedy zaměřte na to, abyste měli v jídelníčku dostatek vitamínů, minerálních látek, kvalitních proteinů a dalších důležitých živin.

Zejména se zaměřte na tyto vitamíny a bylinky:

Pokud pro sebe chcete udělat ještě něco navíc, můžete vyzkoušet dlouhodobé užívání doplňků stravy, které obsahují výše zmíněné látky pro krásný vzhled vlasů.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes