Řídké vlasy: Víme, jak je zahustit a zrychlit jejich růst

Velmi řídké vlasy máme spojené především se stářím. Mnoho lidí s nimi bojuje ale i v mnohem mladším věku. Je proto docela pochopitelné, že se s tímto stavem věcí nechtějí jen tak smířit a hledají cesty, jak je zase zahustit. Pokud se v této situaci nacházíte i vy, níže se podíváme na vše, co by vám mohlo pomoci.

Vlasy jsou koruna naší krásy. Také ale okolí hodně napoví o tom, kolik nám je let, nebo jestli náhodou netrpíme nějakou nemocí. (Ne nadarmo se lidí, kteří se rozhodnou oholit si hlavu, jejich okolí ptá, jestli trpí rakovinou.)

Jelikož jsou vlasy na první pohled dobře vidět, a ne každý měl to štěstí, aby vyhrál genetickou loterii, která by mu nadělila husté, dlouhé a dobře rostoucí vlasy, je naprosto pochopitelné, že lidé, kteří je mají z nějakého důvodu řídké, mohou mít citelně nižší sebevědomí.

Co za řídkými vlasy může být? A existuje proti tomuto jevu nějaká účinná obrana?

co způsobuje řídnutí vlasů

Co způsobuje řídnutí vlasů?

Řídnutí vlasů nemá jenom jeden spouštěč. Může být ovlivněno vaší genetikou, nevhodnou péčí o vlasy, zdravotním stavem, a dokonce i několika faktory najednou. U žen navíc hrají velkou roli hormony. (Změna kvality vlasů přichází po porodu, po ukončení užívání hormonální antikoncepce…)

Mezi to, co můžeme ovlivnit svou vůlí, patří například:

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

  • Přehnaná úprava vlasů
  • Používání nevhodných kosmetických přípravků
  • Nošení vlasů v těsné gumičce atd.
  • Chronický stres
  • Nedostatek živin v jídelníčku
  • Tahání za vlasy
  • Porucha příjmu potravy (i když, v tomto případě jde o vážnou nemoc, kterou vám pomůže dostat pod kontrolu pouze odborník)

Řídké vlasy u mužů řídké vlasy u mužů

Muži jsou častěji než ženy ohroženi androgenní alopecií, která se projevuje nadměrným vypadáváním vlasů. Poměrně běžně se vyskytuje u mužů nad 50 let. (U žen se může vyskytovat v menopauze.) Mnohem častěji jí také trpí lidé, kteří mají tuto nemoc v rodině. Muži také poměrně často neumí pracovat se svou stresovou zátěží, což je také negativní faktor, který vede k řídnutí vlasů.

 

 

řídké vlasy u žen Řídké vlasy u žen

Řídké vlasy u žen zase souvisí s tím, jak se jim během života mění hladina hormonů. Asi jste už někdy zažily situaci, kdy vám krátce po porodu začaly hodně padat vlasy. (Které se kvůli působení jiných hormonů v době těhotenství obvykle výrazně zahustí a zlepší.) Velkou ránu představuje i ukončení užívání antikoncepce, která drží hormony na uzdě. V neposlední řadě, velkou změnou pro ženské tělo je i období menopauzy, kdy je ženské tělo (opět) pod nadvládou jiných hormonů, než jak tomu bylo v předešlých letech.

 

Jak zahustit řídké vlasy?

Někdo na to jde umělými prameny, nebo přehazovačkou. Samozřejmě, je to možnost, ale stejně to na vás každý pozná, takže je lepší vyzkoušet něco jiného. U mužů také hodně záleží na tom, aby začali svou alopecii řešit dostatečně včas, protože pak se dá její progrese výrazně zpomalit. (Díky čemuž jim vlasy vydrží do vyššího věku.)

jak zahustit řídké vlasy výživa

Z domácích metod můžete vyzkoušet aplikaci esenciálních kosmetických olejů na pokožku hlavy. Dobré výsledky má v tomto ohledu rozmarýnový olej, tymiánový olej a levandulový olej. Před aplikací ale nezapomeňte olej smíchat s nosným olejem. (Může to být kokosový, nebo olivový olej.) Při této příležitosti si také nezapomeňte udělat šetrnou masáž hlavy, která podpoří prokrvení pokožky. Také se vzdejte odbarvování a častého barvení a používejte přírodní šampony a kondicionéry na podporu růstu a zahuštění vlasů.

Správná výživa na prvním místě

Tím úplně nejdůležitějším je ale správná vnitřní výživa, která dovede podpořit kvalitu vlasů přímo zevnitř. Jelikož jde o běh na dlouhou trať, doporučíme vám dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na vlasy, které obsahují kopřivu dvoudomou, pivovarské kvasnice, přesličku rolní, vitamíny skupiny B a další látky, které jsou důležité pro normální vzhled, hustotu a růst vlasů. Jejich užívání vám zajistí, že vaše vlasy dostanou všechny potřebné látky pro jejich správný a zdravý růst.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes