Přírodní barvení vlasů: Jaký zvolit způsob?

Henna na vlasy byla populární na počátku nového milénia. Dnes se ale pozornost žen soustředí hlavně na průmyslové barvy na vlasy, které se dají koupit v obchodě. Je ale barvení klasickými barvami zdravé? A jaké další metody barvení vlasů existují? Je nejlepším řešením přírodní barvení vlasů?

Málokterá žena je spokojená s tím, jakou má barvu svých přírodních vlasů. Zatímco zrzky chtějí mít tmavé vlasy, blondýnky chtějí být hnědovlásky a tmavovlásky se odbarvují na blond. Vůbec nezmiňujeme, že jsou čím dál populárnější divoké barvy vlasů, které nám umožňují chodit s růžovými, fialovými nebo třeba zelenými prameny.

Barvení vlasů ale může mít negativní vliv na jejich kvalitu. Někteří z nás mají také obavy, že by je barvení klasickými barvami mohlo ohrozit po zdravotní stránce.

Vyplatí se používat veganské barvy na vlasy? A jak je efektivní barvení vlasů kávou?

přírodní barva na vlasy

Proč zvolit přírodní cestu?

Samozřejmě, čím se rozhodnete barvit svoje vlasy je čistě vaše věc a nikdo vám do ní nemůže moc mluvit. I tak se vyplatí zamyslet nad tím, jestli nepřišel čas na změnu rutiny. Začít můžete tím, že budete častěji sahat po veganských a přírodních barvách na vlasy.

Samozřejmě, tyto barvy na vlasy bývají dražší než ty, které si kupujete pravidelně v drogerii. Investice do nich se vám ale jednoznačně vyplatí.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Mezi výhody přírodnějších barev na vlasy patří například:

Přírodní a veganské barvy na vlasy navíc přicházejí s mnoha novými odstíny. Už si nemusíte vybírat jen vybledlou hnědou a podobně.

Přírodní barvy na vlasy henna na vlasy

Mezi přírodní barvy na vlasy patří henna, kterou všichni známe. Její uživatelky, které to s ní umí, na ni mnohdy nedají dopustit. Po aplikaci henny jsou vlasy silné, lesklé a vypadají zdravě. Použití henny na vlasy má ale i svá negativa.

V první řadě, henna nejde překrýt jinou barvou. Pokud po tom toužíte, musíte si nechat vlasy obarvené hennou odrůst. Což nebude vypadat moc hezky. Aplikace henny je navíc poměrně složitá a neobejde se bez nepořádku v koupelně.

Pokud chcete vyzkoušet ještě o něco alternativnější metody přírodního barvení vlasů, můžete se podívat na ingredience, které máte ve své kuchyni. V případě, že chcete docílit červených a narůžovělých tónů na blond vlasech, zkuste použít šťávu z červené řepy, nebo šťávu z mrkve.

Blond odstíny podpoří vlasový oplach z heřmánku. A co hnědá? Na ni můžete zkusit vlasový oplach z kávy.

je barvení vlasů škodlivé

Je barvení vlasů opravdu škodlivé?

V poslední době se celkem hodně řeší, jestli pravidelné barvení vlasů nemůže mít negativní vliv na vznik rakoviny v budoucnu. Speciálně se hovoří o leukémii a o rakovině močového měchýře. Pravdou ale je, že nám spousta informací chybí. Takže není v této chvíli možné jednoznačně potvrdit u koho a jak vysoké existuje riziko.

I kdyby bylo ale riziko rakoviny po barvení vlasů klasickými barvami jen zanedbatelné, pravidelné barvení chemickou barvou může mít negativní vliv na kvalitu vašich vlasů.

Můžete trpět:

Situace je ještě horší, pokud se ženy odbarvují na světlejší odstíny. (Nebo je odbarvení potřebné pro dosažení ideálního odstínu barvy.) Asi vám nemusíme připomínat, co dlouhodobé působení peroxidu na vlasech dovede udělat s jejich kvalitou.

Ať už se rozhodnete barvit jakýmkoliv typem barvy, vždycky platí, že nejlíp bude barva vynikat na zdravých a pěstěných vlasech. Z toho důvodu si pravidelně stříhejte konečky, používejte pečující přípravky na vlasy (například olejové zábaly a masky) a užívejte doplňky stravy na vlasy, které dovedou podpořit jejich růst. Mezi vícesložkové doplňky stravy, které obsahují vitamíny a bylinky, patří doplněk stravy VLASIMO®, který byste měly při nejbližší příležitosti vyzkoušet.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes