Vitamíny na nehty: Kdy pomohou a s čím je kombinovat?

Krásné a silné nehty jsou vizitkou toho, jak se o sebe staráme, a také toho, jak jsme zdraví. Z toho důvodu jim při utváření prvního dojmu nevědomě věnujeme zvýšenou pozornost. Jenže, ne všechny ženy mají to štěstí, že jim příroda nadělila krásné a silné nehty, které stačí jen pravidelně stříhat. Jaké živiny a živiny vám je mohou pomoci posílit?

Ať už si to chcete připustit, či ne, pravdou je, že kdo nemá upravené nehty, o tom si v hlavě vytváříme nekonečnou sérii předsudků. V některých profesích máme dokonce sklon posuzovat lidi s neupravenými nehty o dost přísněji. Jmenovat bychom mohli například pracovníky u bankovní přepážky, kosmetičky a podobně.

Na stav nehtů má přitom vliv několik faktorů. Kromě toho, že mohou být poměrně jasným ukazatelem nejrůznějších (skrytých) onemocnění, působí na ně i okolní prostředí, vlhkost, a v neposlední řadě také pestrost naší stravy.

Jelikož právě jídelníček má schopnost podpořit stav nehtů přímo zevnitř, níže se podíváme na to, které živiny by vám v něm rozhodně neměly chybět.

nejlepší vitamíny na nehty kdy pomohou

Kdy pomohou vitamíny na nehty?

Vitamíny na nehty dovede využít prakticky každý. Mohou podpořit jejich růst, pevnost, pružnost a pěstěný vzhled. Také je ale můžete užívat po nejrůznějších úrazech nehtů, kdy musíte zdlouhavě čekat na to, až jejich poškozená část postupem času odroste. Dlouhodobé užívání vitamínů ocení i lidé, kteří pracují v náročných podmínkách, kde přichází do pravidelného kontaktu s větším množstvím vody, chemikáliemi (například z čistících a úklidových prostředků) a podobně.

Vitamín E

Když se zaměříme na konkrétní vitamíny, které se spojují s krásnými a pěstěnými nehty, většině z nás vyskočí v hlavě vitamín E, který se mnohdy přidává do krémů na ruce a do speciálních pečujících olejíčků.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Určitě ho můžete vyzkoušet i vnitřně, protože vitamín E platí za důležitý antioxidant, který chrání buňky před předčasným stárnutím. Také může podpořit normální vzhled pokožky v okolí nehtů, takže můžete mít menší sklony k tvorbě bolestivých záděr.

vitamín b biotin na nehty

Vitamín B7 (biotin)

Dalším kandidátem, kterého byste neměli ignorovat, je vitamín B7, kterému se často říká biotin nebo vitamín H. Tento vitamín podporuje vznik nových buněk a také podporuje růst a normální stav nehtů. Kromě jiného, taktéž má pozitivní vliv na vlasy a pokožku, z toho důvodu se o něm referuje jako o “vitamínu krásy”.

Vitamín A

Vitamín A je pro normální stav nehtů taktéž velmi důležitý a neměli bychom ho v průběhu péče o své tělo vynechat. Může podpořit normální vzhled nehtů. Spolu s ostatními látkami může podpořit jejich hydrataci a regeneraci. Nejlepších výsledků docílíte, když ho budete kombinovat ještě s vitamínem C a vitamínem E.

Vitamín C

Vitamín C určitě všichni dobře znáte, protože se poměrně často doporučuje na podporu imunitního systému a na projasnění pleti. Může ale podpořit i normální vzhled vašich nehtů, protože jde o antioxidant, který bojuje proti volným radikálům. Užívání vitamínu C navíc vnímáme pozitivně i v kontextu toho, že je důležitý pro normální tvorbu kolagenu a pro normální vstřebávání železa, což jsou taktéž látky, které podporují normální stav nehtů, vlasů a pokožky.

jaké vitamíny chybí nehtům

Co dalšího užívat?

V případě, že se rozhodnete zapracovat na příjmu všech výše uvedených látek, vyzkoušejte dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu normálního stavu nehtů, ze kterých mohou těžit i vaše vlasy a pokožka. Kromě výše uvedených vitamínů v nich hledejte i komplex dalších látek, které se podporují navzájem.

Ve složení se dívejte hlavně po:

A mnoha dalších ingrediencích, které zajistí vašim nehtům komplexní péči, která je důležitá pro jejich perfektní vzhled.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes