Jak zrychlit růst nehtů doma? Známe řešení

Krásné nehty jsou snem nejedné ženy. Problém je ale v tom, že ne všechny tohoto cíle dosáhnou. V tomto případě nemá žehrání na genetiku smysl, protože nehtům často škodíme vlastním špatným přístupem. Co vše může růst vašich nehtů urychlit? A čím své snahy zaručeně pohřbíte? Na to vše se podíváme níže.

Nehty a jejich vzhled jsou naší vizitkou. Kdykoliv půjdete na pracovní pohovor, kdykoliv budete jednat se zákazníky, nebo kdykoliv půjdete na rande, vaše ruce druhé straně napoví, jak dobře se o sebe staráte. A případně i to, jestli jste zdravá.

Mnoho žen si důležitost nehtů dobře uvědomuje. Proto se často uchylují k maskování nekvalitních přírodních nehtů těmi umělými. Samozřejmě, má to svá pozitiva. Umělé nehty bývají pevnější, déle vydrží a zkušená manikérka je dovede ozdobit tak, že každý zůstane stát s pusou dokořán. Ovšem, z dlouhodobého hlediska se tento postup příliš nedoporučuje, protože chemie, která se při výrobě umělých nehtů používá, a časté tvrzení nehtů UV zářením, na ně může mít devastující vliv. (Navíc, řekněme si upřímně, že pravidelné chození na nehty významně zasahuje do vašeho rodinného rozpočtu.)

Jedinou opravdu dobrou cestou ke krásným nehtům je změna přístupu, která s trochou snahy promění vaše nekvalitní nehty v drápy, které vám bude každý závidět.

Jak na to?

proč nehty rostou pomalu

Proč nehty rostou pomalu?

I když si to možná neuvědomujete, na nehty a jejich optimální růst působí široké spektrum faktorů, na které byste dříve nejspíš nepomyslela.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Mezi hlavní podezřelé patří:

  • Držení drastických diet
  • Používání přípravků s obsahem acetonu
  • Život bez pauzy v lakování
  • Používání nekvalitních laků na nehty
  • Nedostatek hydratace
  • Manipulace s chemií bez rukavic
  • Práce rukama

Co si budeme povídat, opravdu drastické redukční diety nebývají pro organismus moc dobré. Pokud chcete zdravě regulovat hmotnost, měla byste vsadit na cvičení a na vyvážený jídelníček.

Zajímavé je, že nehty potřebují pauzu mezi nošením umělých nehtů a lakováním. Pod nánosy laku nemohou nehty volně dýchat, což jim může z dlouhodobého pohledu uškodit. Zkuste si tedy pravidelně dělat přestávky v lakování, určitě jim to prospěje. Hříchem, kterého byste se neměla dopouštět, je i ignorování krémů na ruce, které dovedou zvláčnit pokožku rukou a nehty, používání jakékoliv úklidové, pracovní nebo zahradní chemie bez rukavic a nošení dlouhých nehtů tam, kde se pracuje často rukama. (Znáte to. Než se nadějete, nehet se vám někde zatrhne, nebo ulomí, ani nevíte jak.)

Jak rychle rostou nehty

Průměrný nehet vyroste cca o 3,47 mm za měsíc. Pokud se vám nehet úplně ulomí, může trvat i půl roku, než vám zase doroste do normální délky. Zajímavostí je, že nehty na vaší dominantní ruce obvykle rostou o něco rychleji.

Rychlost růstu nehtů také ovlivňuje:

  • Věk
  • Hladina hormonů
  • Celkové zdraví

Pokud máte diagnostikovanou lupénku, lupus, onemocnění ledvin, nebo onemocnění jater, existuje větší pravděpodobnost, že svým nehtům budete muset věnovat cílenější péči.

jak rychle rostou nehty podpora

3 tipy, jak podpořit růst nehtů

Nyní se podíváme na to, co vše můžete v současné chvíli udělat pro to, aby vaše nehty hezky rostly a byly co nejvíce silné.

Zlepšete péči o nehty jak zrychlit růst nehtů péče

Některé body jsme už jmenovali výše, ale jak se říká, opakování je matkou moudrosti, takže si je připomeneme i v tomto modulu.

Nehtům určitě prospějete tím, že je budete udržovat hezky zastřižené a čisté. Také se snažte minimalizovat působení vody, která může mít na kvalitu nehtů taktéž negativní dopad. Ve vaší povinné výbavě by navíc měl být kvalitní krém na ruce, který se nebudete zdráhat použít. Pokud vám vadí, že máte po použití krému umazaný telefon, nebo klávesnici u počítače, vybírejte si krémy, které se okamžitě vstřebají a nezanechají za sebou pocit mastnoty.

Pokud už se rozhodnete zajít na manikúru, vždy si vybírejte salon, který má dobrou reputaci a který dbá na hygienu. Jinak vám hrozí nežádoucí infekce nehtů, která jim na kráse moc nepřidá.

Pokud si děláte nehty sama doma, nezapomeňte na používání speciálních ochranných laků, které mnohdy dovedou podpořit výdrž a intenzitu barvy vybraného laku. Dobré jsou i průhledné posilující laky na nehty.

 

jak na rychlý růst nehtů kousání Přestaňte s kousáním nehtů

Ačkoliv to zní celkem logicky, ne všechny ženy se tohoto pravidla drží. Kousání nehtů bývá zlozvyk, který je spojen se stresem, nervozitou a další mentální nepohodou. Bojovat proti němu nemusí být snadné, protože si kousání nemusíte mnohdy vůbec uvědomovat. Z toho důvodu se na tento zlozvyk zkuste zaměřit a pokud ucítíte, že to na vás jde, zkuste přesměrovat svou pozornost jinam. Nebo alespoň tento zvyk nahraďte něčím jiným. (Třeba mačkáním antistresového balonku.)

 

Užívejte vitamíny a bylinky na nehty vitamíny pro růst nehtů bylinky

Pro všechno ostatní byste neměla zapomínat ani na správnou vnitřní výživu, která hraje při podpoře růstu a zdraví nehtů prim. Nehty potřebují ke svému prospívání dostatek proteinů a dalších živin, které obsahují kvalitní doplňky stravy na podporu nehtů.

Ve složení určitě hledejte:

Vhodné jsou ale i další látky, které příznivě působí i na růst vlasů a na zdravý vzhled kůže.

Nevíte, jak nyní postupovat? Nejlepším řešením je dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu růstu nehtů. Tyto přípravky vám nabídnou vše, co je pro krásu vašich nehtů potřeba. Jejich komplexní složení zaručí, že se vašim nehtům, vlasům i pleti dostane všech potřebných živin.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes