Jak na přírodní zesvětlení vlasů? 3 nejlepší způsoby

Málokterá žena má od přírody světlé vlasy, z toho důvodu mnoho z nás přistupuje k zesvětlení vlasů peroxidem. Vzhledem k tomu, že to nemusí vaše kadeře vydržet, podíváme se na pár tipů, zda je možné vlasy zesvětlit i přírodně. Jako bonus vám také poradíme pár tipů, jak i při zesvětlování udržet vlasy v co nejlepší kondici.

Světlé vlasy jsou symbolem mládí a plodnosti. Přirozená blond hříva je navíc docela raritou, takže je pochopitelné, že řada z nás jí dociluje pravidelným zesvětlováním vlasů, které už několik staletí (snad mimo období baroka, kdy byly trendy vlasy tmavé) platí za symbol atraktivity a krásy.

Co si ale budeme povídat. Možná máte ve svém okolí někoho (a dokonce máte možná takovou zkušenost vy osobně), kdo si vlasy zesvětloval tak dlouho, až mu je peroxid úplně vysušil a spálil. A takové vlasy, ač světlé, rozhodně nedělají onu korunu krásy, které se všechny pokoušíme docílit.

Jde to ale i nějak jinak?

jak zesvětlit vlasy doma

Přírodní cesta vs. chemie

Vlasy si můžete zesvětlit i přírodní cestou. Než se ale pustíte do experimentování, je důležité znát její specifika.

V první řadě, přírodní cesta vám nenabídne dokonalé zesvětlení hned po první aplikaci. Jelikož nejde o metody, které by mohly svou sílou konkurovat peroxidu, je důležité, abyste je několikrát opakovaly. Některé metody navíc nemusí vést k tomu, že budete mít perfektní blond, ale docílíte s nimi třeba světlejší hnědé, nebo různých odstínů zrzavé. V neposlední řadě, u některých typů vlasů nemusí být zesvětlování těmito způsoby efektivní vůbec. (Což platí třeba pro hodně tmavé až černé vlasy.)

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

Pokud to ale nevnímáte jako překážku, určitě se hodí (alespoň pro zajímavost) některou z těchto metod otestovat. (Peroxid je sice jistota, ale poškozuje a namáhá vlasy, takže ani to nemusí být vždycky výhra.)

Jak přírodně zesvětlit vlasy?

Zesvětlení vlasů heřmánkemzesvětlení vlasů heřmánkem

Některé světlovlasé ženy přistupují k tomu, že si vlasy ještě dodatečně zesvětlují heřmánkem. (Což je metoda, která byla známá už v antice.) Vzhledem k tomu, že k tomuto tipu potřebujete minimální množství ingrediencí, může ho vyzkoušet prakticky každý.

Budete potřebovat: 2 hrnky heřmánkového čaje (z 5 sáčků), ¼ hrnku citronové šťávy

Tuto směs dejte do rozprašovače a aplikujte ji po celé délce vlasů. Poté jděte na slunce a počkejte, až vlasy úplně uschnou. Nakonec vlasy opláchněte kondicionérem a vodou.

 

zesvětlení vlasů citronemZesvětlení vlasů citronem

Užitečné může být i zesvětlení vlasů citronem. Opět vše zvládnete s minimem potřeb, takže nejde o nic finančně nákladného.

Budete potřebovat: 2 lžíce citronové šťávy, 1 hrnek vody

Postupujte stejně jako v předchozím případě. Mix dejte do rozprašovače, tekutinou navlhčete vlasy, počkejte na sluníčku a nakonec vlasy umyjte kondicionérem a vodou.

 

Zesvětlení vlasů jablečným octemzesvětlení vlasů jablečným octem

Zesvětlení vlasů jablečným octem kombinuje několik ingrediencí, opět se ale jedná o velmi dostupnou metodu.

Budete potřebovat: ¼ hrnku heřmánkového čaje, ¼ hrnku jablečného octa, trochu citronové šťávy

Co se týče postupu, ten je stejný, jako u předchozích dvou možností.

 

Jak pečovat o vlasy?

Ať už budete vlasy zesvětlovat peroxidem nebo přírodním způsobem, potřebují, abyste jim poskytly náležitou péči. V opačném případě nemůžete čekat žádné valné výsledky. Jelikož na vlasy má podstatný vliv množství živin v organismu, vyzkoušejte dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu krásy vašich vlasů.

V jejich složení hledejte komplex těchto složek:jak pečovat o zesvětlené vlasy

a mnoho dalších látek. Když tyto doplňky podpoříte ještě používáním kvalitních šamponů a kondicionérů s přírodním složením, brzy byste si měly všimnout prvních pozitivních změn.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes