Co způsobuje třepení nehtů? Na vině může být špatná výživa

Nehty jsou jednou z prvních věcí, kterých si na druhých všimnete. Mnohdy si podle nich dokonce děláme o druhých svůj úsudek. Z toho důvodu je důležité, abyste jim věnovaly náležitou péči. Víte, co vše je může udržet v perfektní kondici?

Roztřepené a lámavé nehty trápí mnoho jedinců. Někdy se za tímto jevem schovávají vnější faktory. (Například dochází k většímu působení vlhkosti na nehty v zaměstnání.) Největším viníkem je ale dlouhodobě špatná výživa. Pokud tělo nemá dostatek vitamínů a živin pro své normální fungování, celkem logicky si je ušetří pro životně důležité orgány.

Jelikož není špatná péče o nehty ve společnosti neobvyklá, podíváme se na vše, co by vám mohlo s jejich nepříznivým stavem rychle pomoci.

Příčiny třepení nehtů

Lámavé a roztřepené nehty rozdělujeme do dvou kategorií. Nehty jsou buď příliš suché a roztřepené, nebo naopak příliš měkké a roztřepené. U suchých nehtů je největším problémem nedostatek hydratace, který pak způsobuje jejich větší křehkost. Měkké nehty mají zase hydratace příliš.

Na stav vašich nehtů má přímý vliv i zdraví vaší štítné žlázy, věk, nedostatek některých živin (konkrétně hovoříme o železe), péče a výživa.

příčiny roztřepených nehtů

Jak na třepení nehtů?

Podle výše zmíněných dvou problémů zkuste přemýšlet o tom, jaký je váš životní styl. Jsou vaše ruce dlouhodobě vystaveny vodě a vlhku? Nebo snad dokonce ignorujete používání zvláčňujících přípravků na ruce? To vše by vám mohlo napovědět, jakým směrem byste se měly při prevenci roztřepených a křehkých nehtů vydat.

Zlepšete péči o své nehty

V první řadě byste se měly postarat o to, abyste měly neustále po ruce kvalitní krém na ruce. Kromě toho, že vám pomůže vykouzlit sametově hebké ruce, dodá hydrataci i vašim nehtům. Krém používejte po každém umytí rukou a večer těsně před spaním. Snažte se také ruce chránit před úklidovou a zahradnickou chemií, před nadměrným působením vody a před zimou. Ve všech případech vám pomohou rukavice, které zvolíte podle druhu vykonávané aktivity.

Dále pomůže, když: péče o třepivé nehty

  • Budete používat šetrné laky na nehty a šetrné odlakovače bez acetonu
  • Budete chránit nehty před zlomením (třeba při sportu, nebo při stěhování, se nehodí mít nehty příliš dlouhé)
  • Si nebudete kousat nehty

Správná výživa nehtů

Jak už bylo řečeno, vaše nehty potřebují i kvalitní vnitřní výživu. Bez ní totiž nemohou normálně růst. (Bez pořádného základu nepostavíte ani pevný dům.) Vzhledem k tomu, že růst nehtů je dlouhodobý proces, počítejte s tím, že musíte doplňovat důležité živiny každý den.

třepení nehtů vitamíny bylinky

Vitamíny

Dobrý vliv na nehty mají vitamíny skupiny B. Speciálně se však zaměříme na biotin, který dovede posilovat vlasy a nehty. Ve složení doplňků stravy také hledejte vitamín B9 a vitamín B12. Dále nesmíme zapomenout ani na výše zmíněné železo (které potřebuje ke svému normálnímu vstřebávání vitamín C) a hořčík. Skvělým pomocníkem pro krásné nehty je v neposlední řadě i zinek, který je důležitý pro normální stav buněk.

Bylinky

Do své životosprávy zařaďte i bylinky, které dovedou podpořit růst a sílu nehtů. V přírodních doplňcích stravy na vlasy, nehty a pleť, můžete objevit pivovarské kvasnice (které jsou dalším zdrojem vitamínů skupiny B), přesličku rolní a kopřivu dvoudomou. Díky obsáhlému složení se tyto látky doplňují navzájem, takže po nějaké době od začátku užívání zaznamenáte větší hydrataci a pevnost nehtů.

Jak tedy správně postupovat? V první řadě vybudujte silné základy dlouhodobým užíváním českého doplňku stravy VLASIMO®. Ty následně zpevněte správnou péčí, která zajistí, že nebude docházet k poškozování nehtů kvůli vnějším vlivům.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes