Trápí vás slabé nehty? 5 tipů, jak je zpevnit jednou provždy

Slabé, křehké a lámavé nehty nedělají nikomu z nás radost. Tím spíše ženám, protože jim velmi záleží na upraveném a pěstěném zevnějšku, který je tak trochu jejich osobní vizitkou. Než ale přistoupíte k nošení umělých nehtů, možná vám pomůže znalost několika tipů na zpevnění nehtů doma. Jak na to?

Nehty mají sice praktickou funkci, ale v dnešní době převažuje ta estetická. Podle vzhledu a stavu nehtů si dovedeme udělat během krátké chvilky obrázek o tom, jaký je zdravotní stav člověka, jak je čistotný a jestli dbá na úpravu svého zevnějšku.

I když mezi nejhorší signály patří okousané a špinavé nehty, lidé vás budou soudit i za to, že jsou vaše nehty slabé, roztřepené a lámavé. O to víc, pokud máte zaměstnání, které klade na úpravu vzhledu zvýšené nároky. (Práce v bance a podobně.)

Jelikož jedním z nejhorších řešení může být nošení umělých nehtů, které mohou vzhled vašich nehtů působením lepidla, UV záření a dalších látek ještě více poškozovat, podíváme se na to, jak zlepšit stav vašich přírodních nehtů díky několika jednoduchým trikům.

slabé nehty příčiny

Příčiny slabých a lámavých nehtů

Jak se říká, poznej svého nepřítele. Díky tomu se můžete vyvarovat největších chyb, kvůli kterým vaše slabé nehty nevypadají dobře.

Na nehty má negativní vliv:

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

  • Nedostatečná vnitřní výživa
  • Působení vlhkosti a vody
  • Používání nekvalitních laků na nehty a odlakovačů
  • Nošení umělých nehtů
  • Působení chemikálií

A mnoho dalších faktorů, z nichž některé není možné ovlivnit. V tomto ohledu mluvíme především o vyšším věku a o onemocnění štítné žlázy, která může mít na kvalitu nehtů negativní vliv.

 

5 tipů, jak na zpevnění nehtů tipy jak zpevnit nehty

Rukavice

Možná vám to připadá být banální, ale vašim nehtům nedělá dobře působení vlhkosti, chemikálií a podobně. Z toho důvodu se doporučuje začít používat nejrůznější typy ochranných rukavic. Při ručním umývání nádobí a při úklidu používejte gumové úklidové rukavice. Ochranné rukavice mějte na rukách i v případě, že si v práci hodně umýváte ruce (což může být případ kosmetiček a žen, které chodí uklízet). V neposlední řadě neignorujte nutnost nošení rukavic během zimních měsíců.

Krémy na ruce

Dalším krokem k nápravě situace je používání dobrých krémů na ruce, které obsahují řadu pečujících látek. Ideální jsou takové, které mají ve složení vitamín E a mandlový olej. Skvělé je ale i bambucké máslo, aloe vera a podobně. Krém mějte vždy v kabelce, na pracovním stole a na dalších místech, kde byste ho mohla v průběhu dne potřebovat.

slabé nehty zpevnění

Posilující laky na nehty

Pokud vaše nehty nejsou ve své nejlepší kondici, kvůli čemuž by na nich klasický barevný lak na nehty nevypadal dobře, nezoufejte. Na pultech obchodů jsou speciální průhledné laky na nehty, které dovedou posílit jejich strukturu. Vzhledem k tomu, že nehty bývají po jejich použití tvrdší a lesklejší, během okamžiku budou vypadat mnohem zdravěji.

Správné stříhání

K ničemu se nedoberete, když se budete snažit nosit dlouhé nehty. Proč? Protože křehké, slabé a lámavé nehty se v nějaké fázi růstu ulomí nebo zatrhnou a bude z toho akorát spousta mrzení. Z toho důvodu vám doporučíme nosit nehty kratší, protože budou díky tomu vypadat i upravenější.

Výživa nehtů výživa na slabé nehty

Úplně nakonec si necháváme nejdůležitější bod ze všech, kterým je správná vnitřní výživa, díky které budou mít vaše nehty pro svůj růst optimální základ. Skvělé jsou v tomto ohledu přírodní doplňky stravy na podporu růstu nehtů, které obsahují i látky, které jsou důležité pro normální stav pokožky a vlasů.

V jejich složení hledejte látky jako je přeslička rolní, kopřiva dvoudomá, komplex vitamínů skupiny B, zinek, MSM a mnoho dalších. V případě, že nevíte, jaký doplněk byste si měly vybrat, vyzkoušejte v česku vyrobený doplněk stravy VLASIMO®, který je vhodný i pro dlouhodobé užívání.

Specializovaná kosmetika pro úspěšný růst vlasů

Výrobky VLASIMO® byly vyvíjeny s jasným cílem: 1️⃣ Podpořit růst vlasů, 2️⃣ zmírnit vypadávání a 3️⃣ výrazně oživit vlasové folikuly pro tvorbu nových vlasů.

NASTARTOVAT VLASY

UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání.
ROSTEME10
pouze dnes
UNIKÁTNÍ SLEVA 10 %
Specializovaná kosmetika a kúra na podporu růstu vlasů a redukci vypadávání vlasů.
ROSTEME10
pouze dnes